Rôzne

Mierny nárast v Trenčianskom kraji: Postarali sa o to tieto dva okresy

Zdravotná situácia na Slovensku sa troch upravila, keďže pribudli nové prípady ochorenia COVID-19.

Ilustračný obrázok k článku Mierny nárast v Trenčianskom kraji: Postarali sa o to tieto dva okresy
Zdroj: TASR

Vo štvrtok (9. 7.) na Slovensku pribudlo 19 prípadov nákazy novým koronavírusom. Celkovo krajina doteraz eviduje 1870 pozitívne testovaných na ochorenie COVID-19. Informuje o tom Národné centrum zdravotníckych informácií na webovej stránke covid-19.nczisk.sk.

Národné čísla

Z 19 nových prípadov je deväť z Banskobystrického kraja. Dvaja pozitívni pribudli v Bratislavskom, Prešovskom, Trenčianskom a Žilinskom kraji. V Košickom a Nitrianskom kraji evidujú po jednom prípade. V Trnavskom kraji nepribudol nikto.

Dosiaľ sa vykonalo 225 950 testov, pričom počas štvrtka laboratóriá otestovali 2172 vzoriek. Celkovo sa z ochorenia COVID-19 vyliečilo 1481 ľudí, vo štvrtok pribudli štyria vyliečení pacienti. Hospitalizovaných je 13 osôb, z toho v siedmich prípadoch ide o ľudí s potvrdeným ochorením COVID-19. Na jednotkách intenzívnej starostlivosti sú traja a na pľúcnej ventilácii jeden pacient. Na Slovensku vo štvrtok nepribudlo úmrtie pacienta s pozitívnym testom na nový koronavírus. Celkový počet úmrtí je dosiaľ 28.

Krajské údaje

V okresoch nášho kraja pribudlo po jednom prípade v okrese Prievidza a Nové Mesto nad Váhom.

V Trenčianskom kraji sa tak doteraz podľa údajov na stránke NCZI vyskytlo 215 potvrdených prípadov ochorenia COVID-19. Podľa okresov sú čísla nasledovné: 115 z okresu Prievidza, 30 z okresu Trenčín, 16 z okresu Považská Bystrica, 15 z okresu Nové Mesto nad Váhom, 14 z okresu Partizánske, 10 z okresu Ilava, 9 z okresu Bánovce nad Bebravou, 4 z okresu Púchov a 2 z okresu Myjava.

Veľká časť z nich je však už vyliečená.

Ďalšie zaujímavosti z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24 a Facebooku.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk/TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie