Rôzne Video

Mladí myslia na prírodu: Aj vďaka nim je v Trenčíne o niečo krajšie, VIDEO

Výzva My všetci sme reportéri zvyšuje povedomie o životnom prostredí. Čo vďaka tomu robia mladí Trenčania?

Video: TASR videoservis / Zdroj: Dnes24.sk

Zvýšiť povedomie mladých ľudí o životnom prostredí a rozvíjať počas uzavretia škôl ich zručnosti je cieľom výzvy My všetci sme reportéri, ktorá je súčasťou projektu Mladí reportéri pre životné prostredie.

Úcta z Zemi

Koordinátorka projektu Klaudia Medalová pri príležitosti Dňa Zeme informovala, že mladí ľudia môžu pracovať z domu. „Každý týždeň dostanú novú tému a našou snahou je, aby publikovali krátky príspevok na sociálnu sieť. Tým pádom si rozvíjajú svoje zručnosti a vedomosti o životnom prostredí. Väčšinou sú to fotografie, aj keď vo výzve je, že môžu dávať aj videá,“ vysvetlila.

„Mladí chodia napríklad zbierať odpadky do prírody, nakupujú bezobalovo, nakupujú u susedov, sadia v záhradkách. Paleta drobných vecí, čo môžeme robiť pre zem, je veľmi široká. My sa snažíme posunúť to ešte o krok ďalej, aby sme čo najviac rozšírili práve tú skupinu ľudí, ktorí majú úctu k Zemi. A aby nás bolo počuť,“ zdôraznila Medalová.

Starajme sa

Doplnila, že počas Dňa Zeme sa v trenčianskej Zátoke pokoja zišli členovia skupiny Ľudia zo zátoky, ktorá sa dlhodobo snaží tento priestor skultúrniť. „V čase koronapandémie sem chodí veľa ľudí, z čoho máme radosť. Ale bohužiaľ, často je tu veľa odpadkov. Takže sem musíme pravidelne chodiť a vyzbierať ich. Keďže bol Deň Zeme, preto by sme chceli všetkých poprosiť – starajme sa o ten kúsok zeme. A to, čo si prinesieme, si aj odnesme so sebou. A robme to miesto stále krajším pre všetkých,“ povedala koordinátorka projektu Mladí reportéri pre životné prostredie.

Podotkla, že súčasná situácia by mohla aj do budúcna priniesť ľuďom viac radosti v živote. „Tým, že sa trošku oslobodia od nutnosti cestovať, alebo hromadiť veci. A viac žiť vo vnútornom pokoji a viac sa starať o miesto, kde žijem. O svojich blízkych a takýmto spôsobom nachádzať šťastie v živote,“ uzavrela Medalová.

Ďalšie zaujímavosti z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24 a Facebooku.

Pozrite si aj zábery z trenčianskej Zátoky pokoja.

FOTO z trenčianskej Zátoky pokoja: Na jar je tam úžasne
8
Galéria
Zdroj: TASR

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie