Rôzne

Nemocnica v Bánovciach povolila návštevy pacientov: Treba dodržať pravidlá a čas

Dlhé mesiace boli návštevy pacientov v nemocnici zakázané. Teraz prišlo k uvoľneniu opatrení. Je to však limitované.

Ilustračný obrázok k článku Nemocnica v Bánovciach povolila návštevy pacientov: Treba dodržať pravidlá a čas
Zdroj: TASR/Michal Svítok

Nemocnica v Bánovciach nad Bebravou pristúpila k uvoľneniu protipandemických opatrení. Od pondelka povolila návštevy pacientov, každý príbuzný však bude musieť dodržať pravidlá aj časový harmonogram. Informovala o tom Martina Pavliková, hovorkyňa spoločnosti Agel SK, pod ktorú nemocnica patrí.

Podmienky

„Návštevy pacientov boli v našej nemocnici mesiace zakázané, preto sme veľmi radi, že vzhľadom na zlepšujúcu sa situáciu ich opäť môžeme povoliť. Samozrejme, vstup na oddelenia bude povolený za dodržania prísnych podmienok," povedala riaditeľka bánovskej nemocnice Mina Bobocká.

Pacientov bude môcť navštíviť jeden, maximálne dvaja príbuzní v čase návštevných hodín, denne od 14.00 do 16.00 hod. Musia sa preukázať potvrdením, že boli zaočkovaní proti ochoreniu COVID-19, prípadne, že toto ochorenie prekonali alebo musia disponovať negatívnym antigénovým testom, nie starším ako 24 hodín, alebo PCR testom nie starším ako 72 hodín.

Viac o uvoľňovaní opatrení

Limitovaný čas

„Návšteva bude limitovaná na 15 minút pre jedného pacienta. Samozrejmosťou je použitie respirátora, dezinfekcia rúk a dodržanie protiepidemických opatrení,“ vysvetlila riaditeľka s tým, že návštevy na oddelení pre pacientov s COVID-19 zostávajú aj naďalej zakázané.

„Nemocnica k pondelku eviduje jedného pacienta s novým koronavírusom na bežnom lôžku, žiaden nie je suspektný. Spomedzi zamestnancov je z dôvodu ochorenia COVID-19 práceneschopných ešte päť ľudí. V nemocnici už celkovo zaočkovali 70 percent tamojších pracovníkov. V očkovacom centre zvýšili počet denných očkovaní zo 190 na 240,“ dodala Pavliková.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Správy z Trenčianskeho kraja

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM