Rôzne

Nezamestnanosť v Trenčianskom kraji sa znížila: Výnimkou sú tieto dva okresy

Súčasná situácia ovplyvňuje aj trh práce. Štatistiky hovoria o tom, že v našom kraji je medzimesačne o niečo nižšia nezamestnanosť.

Ilustračný obrázok k článku Nezamestnanosť v Trenčianskom kraji sa znížila: Výnimkou sú tieto dva okresy
Zdroj: TASR/Miroslava Mlynárová

Úrady práce, sociálnych vecí a rodiny v Trenčianskom samosprávnom kraji (TSK) evidovali koncom októbra 17 374 uchádzačov o zamestnanie. Medzimesačne ich počet klesol o 268. Vyplýva to z informácii Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny.

Priemerná evidovaná miera nezamestnanosti v TSK klesla v októbri medzimesačne o 0,10 % na úroveň 5,28 %. V októbri klesla nezamestnanosť vo všetkých okresoch TSK s výnimkou Trenčianskeho a Prievidzského.

Najvyššia miera nezamestnanosti v TSK bola v októbri v okrese Prievidza, kde dosiahla úroveň 6,87 %. Nasledovali okresy Považská Bystrica (6,56 %), Partizánske (5,81 %), Bánovce nad Bebravou (4,98 %), Púchov (4,65 %), Nové Mesto nad Váhom (4,57 %), Myjava (4,49 %), Trenčín (4,11 %) a Ilava (4,04 %). Nezamestnanosť v Ilavskom okrese bola zároveň štvrtá najnižšia spomedzi slovenských okresov.

Na Slovensku sa v októbri miera nezamestnanosti znížila medzimesačne o 0,26 % na úroveň 7,35 %. Najvyššia bola v okrese Rimavská Sobota (19,73 %), najnižšia v okrese Bratislava V (3,67 %).

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM