Rôzne

Padlo rozhodnutie: Prievidza OTVORÍ školy a škôlky, v akom režime?

Deti v Prievidzi sa po dlhých mesiacov vrátia do tried. Mesto ozrejmuje, pre koho to platí a za akých podmienok.

Ilustračný obrázok k článku Padlo rozhodnutie: Prievidza OTVORÍ školy a škôlky, v akom režime?
Zdroj: Dnes24.sk

Mesto Prievidza obnoví od pondelka (22. 2.) vyučovanie a prevádzku v školách a školských zariadeniach, v ktorých to umožňujú aktuálne platné predpisy. Informoval o tom hovorca mesta Prievidza Michal Ďureje.

Výnimky pre druhý stupeň

Doplnil, že mesto obnovuje prevádzku materských škôl, s výnimkou materskej školy na Ulici M. Mišíka, školských klubov detí a zariadení školského stravovania pre deti a žiakov materských a základných škôl.

„Prezenčné vyučovanie obnovuje na prvom stupni v základných a materských školách, na druhom stupni pre skupiny piatich žiakov zo sociálne znevýhodneného prostredia. Obnovuje sa aj individuálne vyučovanie v Základnej umeleckej škole L. Stančeka pre žiakov prvého stupňa základných škôl, okrem vyučovania predmetov spev a hra na dychový nástroj,“ uviedol Ďureje.

Bez jednej škôlky

Neotvorí sa Materská škola na Ulici M. Mišíka. „Deti rodičov pracujúcich v kritickej infraštruktúre môžu navštevovať Materskú školu na Nábreží sv. Cyrila. Z dôvodu výskytu ochorenia COVID-19 je do 1. marca 2021 vrátane zatvorená Materská škola na Ulici J. Matušku a aj dve triedy materskej školy v Základnej škole s materskou školou na Malonecpalskej ulici,“ dodal hovorca mesta.

Na dištančnom vzdelávaní ostávajú aj naďalej žiaci druhého stupňa základných škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Prievidza. „Podmienkou účasti detí a žiakov na prezenčnej forme vyučovania je splnenie výnimiek zákazu vychádzania podľa uznesenia Vlády SR,“ upozornil Ďureje.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Správy z Prievidze a okolia

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM