Rôzne Video

Prievidzský strašiak chcú prerobiť na BYTY: Koľko ich môže vzniknúť? VIDEO

Zaujímavý zámer je na stole. Pustnúcu bývalú polikliniku v Prievidzi chce investor prebudovať na byty.

Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa

Pustnúce budovy bývalej polikliniky na sídlisku Píly sa môžu zmeniť na byty a parkovacie miesta. So zámerom prišiel súkromný investor, ktorý by chcel objekt získať do svojho vlastníctva prostredníctvom zámeny pozemku s doplatením. O jeho návrhu budú ešte rokovať mestskí poslanci.

Byty

„Ak na rokovaní schválime zámenu polikliniky s iným majetkom, túto v dohľadnej dobe investor zrekonštruuje na jedno- a dvojizbové byty," povedala mestská poslankyňa Natália Svítková.

Zámena sa podľa nej týka pozemku na Šulekovej ulici s budovami polikliniky A a B s prislúchajúcimi pozemkami a finančným vyrovnaním vo výške takmer 700 000 eur.

Správy z hornej Nitry

Investor svoj zámer už spolu s projektantom predstavil na online stretnutí i zástupcom samosprávy. „Malo by ísť o 70, možno 80 jedno- a dvojizbových bytov, toto je ešte v procese. K nim by malo prislúchať 99 parkovacích miest," konkretizovala mestská poslankyňa.

Zámena

Budovy bývalej polikliniky získalo mesto do svojho vlastníctva minulý rok prostredníctvom zámeny majetku s Trenčianskym samosprávnym krajom (TSK). Na odpredaj objektu vyhlásilo obchodnú verejnú súťaž, tá nebola úspešná.

Správy z Prievidze a okolia

„Budovu polikliniky sme v minulosti chceli využiť na viacero účelov, jedným z nich bola i jej rekonštrukcia na zariadenie pre seniorov. Po zmene legislatívy by bola táto rekonštrukcia neefektívna a nerentabilná. Taktiež bola v hre samotná realizácia bytov, avšak vzhľadom na to, že situácia na trhoch tiež nie je v náš prospech, zvolili sme cestu zámeny majetku," dodala poslankyňa.

O odpredaj polikliniky sa neúspešne pokúšal v minulosti i TSK.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Takto to tam vyzerá.

FOTO: Pustnúcu bývalú polikliniku v Prievidzi chce investor prebudovať na byty
7
Galéria
Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM