Krimi

Polícia zakročila: Žena bola v jednej obci pozitívna a v druhej negatívna

Počas testovania odhalili policajti v Trenčianskom kraji viacerých opitých a tiež ženu, ktorá si vyrobila problém.

Ilustračný obrázok k článku Polícia zakročila: Žena bola v jednej obci pozitívna a v druhej negatívna
Zdroj: TASR/František Iván

Polícia v Trenčianskom kraji v sobotu (31. 10.) počas celoplošného testovania na odberných miestach usmerňovala ľudí, dohliadala na verejný poriadok, ale aj bezpečnosť a plynulosť v cestnej premávke. Odhalili i vodiča, ktorý jazdil pod vplyvom alkoholu, či porušenie karanténneho opatrenia, informovali v nedeľu trenčianski krajskí policajti na sociálnej sieti.

Alkohol

Vodiča, ktorý jazdil pod vplyvom alkoholu, odhalili policajti v sobotu večer na ulici Klčové pri jednom z odberných miest v Novom Meste nad Váhom. „Šesťdesiatosem­ročného vodiča podrobili dychovej skúške s výsledkom 0,75 promile alkoholu v dychu. Policajti mu ďalšiu jazdu zakázali a spísali správu o výsledku objasňovania priestupku," uviedla polícia.

Na odbernom mieste v Považskej Bystrici si zase vyžiadali hliadku polície z dôvodu, že tri osoby prišli pod vplyvom alkoholu a jeden bol v takom stave, v ktorom mu nemohli vykonať test, preto ho poslali preč.

Bola pozitívna i negatívna

„Bolo zistené i porušenie lekárom stanovenej karantény. V Novomestskom okrese sa 45-ročná žena podrobila v jednej obci testu, ktorý bol vyhodnotený ako pozitívny. Následne sa presunula do inej obce, kde sa opätovne podrobila testu s negatívnym výsledkom. Vec posunula polícia regionálnemu úradu verejného zdravotníctva,“ priblížili policajti.

Polícia v tejto súvislosti upozorňuje občanov, že opakovaným testovaním po prvom pozitívnom teste na inom odbernom mieste sa vystavujú prípadnému postihu.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM