Peter Handzuš Hokej Šport

Poprad vyšiel naprázdno gólovo aj bodovo. Tretia prehra s Trenčínom v sezóne

Poprad bodoval v šiestich zápasoch v rade. V nedeľu cestovali kamzíci do Trenčína, no tam ani v treťom vzájomnom meraní síl v sezóne skalp Dukly nezískali.

Ilustračný obrázok k článku Poprad vyšiel naprázdno gólovo aj bodovo. Tretia prehra s Trenčínom v sezóne
10

Trenčania po sérii štyroch prehier začali proti Popradčanom aktívne. Medzi obrancov si už v úvodnej minúte nakorčuľoval Holenda, jeho bekhendový pokus však Vošvrda vyrazil. V 5. minúte sa Zagrapan pretlačil až ku koncovke, k dorážke sa následne dostal Bondra, ale Valent svoj tím podržal. V 8. minúte hrali podtatranci vyše minútovú presilovú hru o dvoch hráčov, niekoľko streleckých pokusov však veľké nebezpečenstvo pred Valentom neprinieslo. Druhá časť úvodnej tretiny patrila Trenčanom. Tí sa snažili streliť dôležitý prvý gól, ale napriek viacerým sľubným pozíciám sa to nepodarilo.

Druhú časť zápasu začali lepšie Popradčania. V 22. minúte sa do šance dostal po chybe obrany Heizer, Valent však puk reflexívne vyrazil. V 26. minúte išli na trestnú lavicu dvaja domáci hráči a hosťom sa núkala ideálna príležitosť otvoriť skóre. Strely Saliju, Petrana, či Takáča však v sieti neskončili. V 34. minúte ušiel obrancom Svitana, ale sám pred Valentom blafákom neuspel. Na opačnej strane klziska sa puk po Vargovom zakončení odrazil pred Rýgla, ktorý už nemal problém trafiť poloprázdnu bránku. Už o minútu sa snažil domáceho brankára prekvapiť Kundrík. Aktivita podtatrancov priniesla pekný moment v 37. minúte, keď Vošvrda vysunul Svitanu, ale Valent včas vymrštil chránič.

Trenčania mohli súperovi odskočiť na dvojgólový rozdiel na začiatku poslednej tretiny. V oslabení ušla domáca dvojica, avšak Rýglov pokus z ľavého kruhu Vošvrda pokryl. Od 43. minúty hrali domáci hokejisti dvojminútovú presilovú hru o dvoch hráčov, to im však úspech neprinieslo. Až pri výhode o jedného hokejistu využil presilovú hru strelou od kruhu Ölvecký. Následne sa akcie striedali na oboch stranách, ale ani jeden z brankárov puk za svoj chrbát nepustil. Valent si udržal už piate čisté konto v aktuálnom ročníku.

HK Dukla Trenčín – HK Poprad 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Goly: 34. Rýgl (Varga, Mikula), 45. Ölvecký (Varga, Krejči). Rozhodovali: Valach, Hoppe – Výleta, J. Tvrdoň, vylúčení: 7:6, navyše: 5+DKZ Salija za seknutie, 10 min. osobný trest Paukovček za vrazenie na mantinel (obaja Poprad), presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 2621 divákov.

Trenčín: Valent – Krejči, Rýgl, Holenda, Bohunický, Kovář, Luža, Martiška – Sojčík, Ölvecký, Radivojevič – Hecl, Sádecký, Bartovič – O.Mikula, R.Dlouhý, T.Varga – Pardavý, J.Švec, D.Hudec

Poprad: Vošvrda – Salija, Petran, Ťavoda, Fabian, Karalahti, Erving, Česánek – Kundrík, Mlynarovič, Takáč – Koyš, Zagrapan, Abdul – Bondra, Heizer, Svitana – Macík, Paukovček, Václav