Filip Chudý Rôzne

Primátor Richard Rybníček chce koniec CHAOSU: Svojho syna do škôlky nedá!

Trenčiansky primátor otvárať škôlky a školy nechce, ale otvoria sa. Vyjadril sa aj k ďalším aktuálnym témam.

Ilustračný obrázok k článku Primátor Richard Rybníček chce koniec CHAOSU: Svojho syna do škôlky nedá!
Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa

V Trenčíne sa v pondelok 22. februára 2021 budú môcť deti vrátiť do mestských materských škôl a tiež žiaci prvého stupňa do základných škôl. Stane sa tak napriek tomu, že ich mestský krízový štáb a aj Regionálny úrad verejného zdravotníctva so sídlom v Trenčíne neodporučili otvoriť. Informovalo o tom mesto na svojej stránke.

Syna nepustí

Primátor Trenčína Richard Rybníček na piatkovom brífingu povedal, že keby to malo zmysel a sa mohli oprieť o stanovisko RÚVZ nielen v okrese Trenčín, ale v celom kraji, bol by za to, aby školy ešte neotvárali. „Situácia v nemocniciach je veľmi zlá, ale na druhej strane musíme rešpektovať vládu. Nemalo by zmysel, ak by sme sa len my v Trenčíne rozhodli, že neotvoríme školy a škôlky a ostatné obce v okolí ich otvoria. Vyhovieme teda rodičom a pustíme deti do škôlok a prvého stupňa základných škôl,“ ozrejmil

„Ja mám malého takmer 4-ročného chlapca, pričom urobím všetko preto, aby som ho do škôlky dať nemusel a ani nedám,“ vyhlásil Rybníček.

Chaos

Zároveň primátor vyzval rodičov, aby k celej tejto veci pristúpili absolútne zodpovedne a s vedomím, že v nemocnici zomierajú ľudia. „Myslime na ľudí, ktorí dnes ležia v nemocniciach a na ľudí, ktorí dnes do nemocnice musia ísť a už tam možno pre nich nie je voľné miesto. Veľmi pekne prosím rodičov, ak nastane situácia, že sa vyskytne v rodine ktokoľvek infekčný, aby deti nechali doma a informovali o tom konkrétnu školu, či škôlku,“ vyjadril sa.

Tiež vyzval vládu SR, vedcov, prezidentku aj premiéra, aby si sadli za jeden stôl, skúsili namodelovať ďalšie riešenie tejto situácie a pokúsili sa mať jednotné stanovisko a riadiť to zmysluplným spôsobom tak, ako sa to riadilo v prvej vlne cez permanentný krízový štáb. „Tento chaos, ktorý štát vytvoril, k ničomu nevedie,“ dodal Rybníček.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Správy z Trenčína a okolia

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM