Rôzne Video

Skvelý nápad: Trenčania, navštívili ste ju už? VIDEO a FOTO

Knižnica vecí požičiava predmety, ktoré ľudia potrebujú len občas. Takú máme aj v Trenčíne na sídlisku Juh.

Video: TASR videoservis / Zdroj: Dnes24.sk

Možnosť požičať si veci, ktoré ľudia využívajú iba niekoľkokrát do roka, ponúka trenčiansky komunitný projekt Knižnica vecí. Trenčania si môžu veci požičať v Kultúrnom centre (KC) Aktivity na sídlisku Juh v Trenčíne.

Podľa jedného z autorov projektu Tadeáša Žďárskeho nadviazali na prácu KC, ktoré veci požičiava už sedem rokov lokálnej komunite.

„Z toho vznikla Knižnica vecí, ktorá sa inšpirovala aj ďalšími knižnicami, ktoré už vo svete existujú. Toto je knižnica s predmetmi, ktoré ľudia nevyužívajú každodenne, ale potrebujú ich iba niekoľkokrát v roku. Môžu to byť napríklad vŕtačka, sušička na ovocie, stan, prípadne akékoľvek iné veci,“ priblížil Žďársky.

Výpožičný režim bude podľa neho taký, že človek príde, požičia si niektorý predmet za symbolický poplatok a po týždni či po dvoch ho vráti. Poplatok bude určený na každý predmet zvlášť, nebude paušálny.

Podľa dobrovoľníčky Hany Vakošovej ľudia reagujú na projekt veľmi pozitívne, najväčší záujem je momentálne o turistické potreby, napríklad väčšie ruksaky, spacie vaky a stany, spoločenské hry, detské autosedačky, postieľky.

„Ak by chcel niekto venovať predmet do Knižnice vecí, môže ho priniesť do KC Aktivity, prípadne do bezobalových obchodov v Trenčíne a v Trenčianskej Turnej,“ doplnila Vakošová.

Pozrite na video a foto, ako to tam vyzerá.

Knižnica vecí v Trenčíne: Ponúka na požičanie to, čo potrebujete len občas
6
Galéria
Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie