Futbal

V poslednom kole tohto ročníka Fortuna ligy sa AS Trenčín predstavil v Bratislave, kde sa Slovan chystal na slávnosť.

Ilustračný obrázok k článku Trenčania Slovanu majstrovské oslavy nepokazili: Neboli ale od toho ďaleko, FOTO
Zdroj: TASR/Michal Svítok

Futbalisti ŠK Slovan Bratislava zvíťazili v domácom stretnutí sobotného záverečného 10. kola skupiny o titul vo Fortuna lige nad AS Trenčín 2:1. Istotu majstrovskej trofeje mali už pred zápasom, na prvom mieste tabuľky skončili o šesť bodov pred FC DAC 1904 Dunajská Streda.

Prvý polčas

Na „belasých“ čakalo po zápase odovzdávanie majstrovskej trofeje a za víťaznou oslavou vykročili už v úvodnej desaťminútovke. V 5. minúte si Holman vypracoval pred šestnástkou streleckú pozíciu a otvoril skóre. Slovan veľmi rýchlo pridal aj poisťujúci zásah, Holman prihral Danielovi, ktorého strelu vyrazil hosťujúci brankár Kukučka iba k Lichému a ten dorazil loptu do odkrytej siete – 2:0.

Hokej Slovensko: viac aktuálnych správ z hokeja

Bratislavčania mali aj ďalšie šance na zveľadenie náskoku, Daniel svoju príležitosť až príliš šperkoval a Strelcovi neumožnil zakončiť Šulek. Greif v domácej bránke sa zapotil až pred prestávkou, v 42. minúte ho preveril Ikoba.

Druhý polčas

Krátko po zmene strán neplatil gól Trenčína pre ofsajd, no hostia sa nevzdávali snahy o zápis do streleckej listiny. Grief vyrazil aj ďalší pokus Ikobu a z následného rohového kopu hlavičkoval tesne vedľa Ghali. V 71. minúte sa opäť ozval Slovan, Medveděv trafil žrď. Kukučkovi potom vypadla lopta po centri, ale svoju chybu napravil a zneškodnil strelu Holmana.

Trenčania sa dočkali v 80. minúte a dočkal sa aj Ikoba, ktorý skóroval po prihrávke Ghaliho, na body to však už AS nestačilo.

Športové správy

Hlasy trénerov

Vladimír Weiss st., tréner Slovana: „Vzhľadom na to, v akej sme boli zostave, keď nám chýbalo prakticky 8–9 hráčov, som s výsledkom spokojný. V prvom polčase to do 30. minúty bolo výborné. Potom už hráčom dochádzali sily z celej sezóny i stredajšieho pohára. Snažili sme sa to nejako rozumne uhrať. Ešte raz gratulujem chlapcom k titulu a k dnešnému výkonu, pretože tí, ktorí tu chcú a majú zostať, ukázali srdce a odmakali zápas tak ako sa to má.“

Juraj Ančic, tréner Trenčína: „Myslím si, že ten úvod, prvých 15 minút to bola absolútna katastrofa. Vôbec sme neboli nastavení, keď pustíte do hry také mužstvo ako Slovan, tak vytrestá okamžite. Potom sme sa už dvihli aj v priebehu prvého polčasu a pokračovali sme aj v tom druhom, kde sme podali veľmi dobrý výkon. Škoda, že sme nedotiahli niektoré akcie, ktoré sme tam mali, ale za druhý polčas si chalani zaslúžia uznanie a treba pokračovať v tomto trende.“

Sumár

ŠK Slovan Bratislava – AS Trenčín 2:1 (2:0)

Góly: 5. Holman, 8. Lichý – 80. Ikoba. Rozhodovali: Očenáš – Hrčka, Ádám, ŽK: Lovat – Lavrinčík

Slovan: Greif – Pauschek, Medveděv, Božikov, Lovat – De Kamps, Lichý (59. Petrák) – Holman (86. Kušnír) – Daniel (75. Laczkó), Strelec (75. Hubert), Ožbolt
Trenčín: Kukučka – Ligeon (72. Yem), Križan, Šulek (46. Da Silva), Pirinen – El Mahdioui – Gaži (58. Corryn), Lavrinčík (85. Gajdoš), Kadák, Ghali – Ikoba

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.