Aktualizované Hokej

Trenčania vezú cenné body z východu: LaCouvee má prvé čisté konto v extralige

Hokejisti HK Dukla Trenčín zvíťazili v zápase 31. kola Tipos extraligy na ľade HC Košice o tri góly.

Ilustračný obrázok k článku Trenčania vezú cenné body z východu: LaCouvee má prvé čisté konto v extralige
8
Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa

Prvá tretina priniesla najmä bojovný hokej, ale vďaka vylúčeniam nebola núdza ani o gólové príležitosti. V 6. minúte nevyužil dve sľubné šance hostí Bezúch a brankár Sedláček podržal košický tím aj krátko na to v ďalšom oslabení. Neskôr sa k presilovkám dostal aj košický tím, v závere prvej tretiny aj 86-sekundovej o dvoch hráčov, ale spolupráci domácich hráčov chýbal moment prekvapenia a veľká prekážka v zakončení bol aj pozorný brankár Lacouvee.

V úvode druhej časti neotvorili skóre Jenyš ani Okuliar. Hostia dostali v 32. minúte takmer dvojminútovú presilovku o dvoch hráčov, v ktorej Paukovček uplatnil dôraz na bránkovisku a zblízka prekonal Sedláčeka – 0:1. V závere druhej časti sa Košičania dostali k ďalšej presilovke o dvoch hráčov, ale „vojaci“ sa ubránili.

Hokej Slovensko: viac aktuálnych správ z hokeja

Hostia vstúpili do tretej tretiny lepšie, viac držali puk a častejšie sa hralo pred Sedláčekom. V 50. minúte unikol domácej obrane Bezúch a poradil si aj s brankárom – 0:2. Košičania sa nevzdali, viac sa vrhli do ofenzívy, ale obrana Dukly im veľa nedovolila. V 55. minúte sa dostali k presilovke, ktorú zvýraznili hrou bez brankára, no ani v nej neskórovali. Naopak, Okuliar gólom do prázdnej bránky upravil na konečných 0:3.

Sumár

HC Košice – HK Dukla Trenčín 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)

Góly: 33. Paukovček (Ackered, Okuliar), 50. Bezúch (Starosta, Urban), 58. Okuliar (Valach, Ackered). Rozhodovali: Stano, T. Orolin – Jedlička, Gegáň, vylúčení: 5:7 na 2 min., navyše Růžička DKZ za napadn. rozhodcu a Slovák (obaja Koš.) 10 min. OT za nešp. správanie, Lemcke (Tren.) 10 min. OT za nešp. správanie, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, bez divákov.
HC Košice: Sedláček – Pavlin, Baránek, Michalčin, Růžička, Slovák, Deyl, Cibák – Jenyš, Vrábeľ, Klhůfek – Réway, Mráz, Chovan – Belluš, Eliaš, Jokeľ – Milý, Havrila, Krasničan – Frič
HK Dukla Trenčín: Lacouvee – Ackered, Lemcke, Starosta, E. Švec, Ilenčík, Rajnoha, J. Urban – Hecl, Paukovček, Bezúch – Okuliar, Rehuš, Kettunen – Valach, Reddick, Berisha – Sádecký, Sojčík, Chromiak – Kukuča

Hlasy trénerov

Jan Šťastný, tréner HC Košice: „Rozhodla naša nemohúcnosť v presilovkách. Súper využil aspoň jednu a to de facto rozhodlo. Po prvej tretine bolo jasné, že kto dá prvý gól, ten môže pomýšľať na body. Počas zápasu nám pre tresty vypadli Růžička, Slovák a odstúpil Réway a keď nám niekto vypadne, tak je naša šanca na úspech nižšia. Dnes sme navyše narazili aj na výborne chytajúceho brankára hostí.“

Ján Pardavý, tréner HK Dukla Trenčín: „Z našej strany to bol solídny zápas. Prvá tretina bola v našom podaní pomalšia, akoby sme ešte boli v autobuse. Od druhej sme už boli lepší tím, Košice nás dostali pod tlak iba v našich oslabeniach. Vtedy nás podržali naše oslabovkové formácie a brankár Lacouvee. Po našom druhom góle bolo vidieť, že sme boli ešte zodpovednejší. Myslím si, že to bolo zaslúžené víťazstvo.“

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.