Rôzne

Trenčianska nemocnica má posledné voľné COVID miesta: Hlási aj výpadok lekárov

Posledných 15 reprofilizovaných lôžok pre pacientov s COVID-19 má k dispozícii Fakultná nemocnica Trenčín. Najnovšie čísla.

Ilustračný obrázok k článku Trenčianska nemocnica má posledné voľné COVID miesta: Hlási aj výpadok lekárov
7
Galéria
Zdroj: TASR/Michal Svítok

Vo Fakultnej nemocnici (FN) Trenčín je aktuálne hospitalizovaných 154 pacientov s ochorením COVID-19. Z nich je 13 napojených na umelú pľúcnu ventiláciu. Informovala o tom hovorkyňa nemocnice Martina Holecová.

Pacienti

Počet hospitalizovaných pacientov a pacientov na umelej pľúcnej ventilácii je približne na rovnakej úrovni ako minulý týždeň.

„Pre pacientov s novým koronavírusom sme reprofilizovali 169 lôžok, k dispozícii je ešte 15 lôžok. FN Trenčín disponuje 38 prístrojmi na umelú pľúcnu ventiláciu, ktoré sú umiestnené na bežnom – ,necovidovomʻ oddelení anesteziológie a intenzívnej medicíny (OAIM), COVID OAIM a jednotkách intenzívnej starostlivosti. Na COVID OAIM máme aktuálne 13 pacientov, všetci sú napojení na umelú pľúcnu ventiláciu,“ uviedla Holecová.

Zdravotníci a očkovanie

Vo FN Trenčín stúpol počet zdravotníkov, ktorí sú pre ochorenie COVID-19 a karanténu mimo pracovného procesu. Kým pred týždňom bolo mimo práce 103 zamestnancov, momentálne ich je 125 (14 lekárov, 49 sestier a 62 ostatných zdravotníckych pracovníkov).

Vakcinačné centrum FN Trenčín podalo od začiatku očkovania 27 707 vakcín, z nich 2 378 podali v zariadeniach sociálnych služieb a 6 474 v rámci víkendových očkovaní v mestskej športovej hale.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Správy z Trenčína a okolia

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM