Trenčín nestačil na Nitru: Tá ukončila trinásťzápasovú sériu prehier, FOTO

Hokejisti Nitry si po trinástich prehrách pripísali prvé víťazstvo, keď v regionálnom zápase 48. kole Tipos extraligy zdolali na domácom ľade Trenčín 4:1. Prvú výhru v drese "corgoňov" si pripísal brankár Libor Kašík, ktorý zlikvidoval 25 pokusov súpera.

Ilustračný obrázok k článku Trenčín nestačil na Nitru: Tá ukončila trinásťzápasovú sériu prehier, FOTO
43

Nitrania mali už v úvodnej tretine výraznú streleckú prevahu, keď súpera prestrieľali v pomere 19:8. V prostrednej časti otvoril skóre prudkou strelou obranca Martin Bodák, na ktorého ešte dokázal reagovať vyrovnávajúcim gólom Tomáš Starosta.

„Corgoni“ však zlomili streleckú nemohúcnosť a víťazný gól zaznamenal v 28. minúte Jake Elmer. Definitívu zápasu dali v tretej tretine František Gajdoš a prvým gólom v slovenskej extralige Sahir Gill.

Prečítajte si tiež

HK Nitra – HK Dukla Trenčín 4:1 (0:0, 2:1, 2:0)

Góly: 25. Bodák (Švarný, Tvrdoň), 28. Elmer (Baláž, Bodák), 57. Gajdoš (Gill), 58. Gill (Hrnka, Bodák) – 26. Starosta (Valach, Petráš). Rozhodovali: Fridrich, Výleta – Orolin, Valo, vylúčení: 0:3, ppresilovky a oslabenia: 0:0, 2116 divákov.

Nitra: Kašík – Švarný, Bodák, Gajdoš, Green, Pupák, Donaghey, Vitáloš – Tvrdoň, Baláž, Krivošík – Knies, Gill, Elmer – Hrnka, Buncis, Guman – Drábek, Čederle, Lacka

Trenčín: LaCouvee – Tourigny, Starosta, Nemčík, Pietroniro, Ozols, Ulrych, Hlaváč – M. Valach, Čacho, Š. Petráš – Krajčovič, Flick, Thelin – Hudec, Sojčík, Šťastný – M. Sloboda, Jurík, Stahoň – Obdržálek

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.