Kultúra Správy

Umelecká škola v Trenčíne má novú koncertnú sálu: Komu bude slúžiť?

V Základnej umeleckej škole Karola Pádivého už pôvodná sála kapacitne nepostačovala. Pozrite, aké podujatia budú vo vynovených priestoroch prebiehať.

Ilustračný obrázok k článku Umelecká škola v Trenčíne má novú koncertnú sálu: Komu bude slúžiť?
Zdroj: Marek Vatraľ / Dnes24.sk

V Základnej umeleckej škole (ZUŠ) Karola Pádivého v Trenčíne otvorili novú koncertnú sálu. Pôvodná už kapacitne nepostačovala, preto sálu tanečného odboru malými úpravami zmenili na koncertnú.

Ako informovala riaditeľka ZUŠ Eva Kulhánková, do novej koncertnej sály s kapacitou 100 divákov sa vchádza hlavným vchodom a diváci už nemusia prekonávať niekoľko poschodí. S prácami začali v júli úpravou osvetlenia, nasledovali maliarske práce a nové interiérové vybavenie. V septembri inštalovali obrazy a dekorácie.

„Sála bude slúžiť prevažne našim žiakom, na triedne a verejné koncerty, výstavy, prípadne na workshopy. Máme dobrú spoluprácu s Klubom priateľov vážnej hudby a niekoľko koncertov plánujeme v spolupráci,“ uviedla Kulhánková s tým, že nová sála je symbolickým darčekom k 70. výročiu založenia školy.

Ako dodala, na úvodnom koncerte sa predstavili absolventi školy. „Publikum nadchli absolventi Simona Jandová a Marián Hrdlička, ktorí navštevujú konzervatórium v Brne i Jakub Šedivý, absolvent Jazzového konzervatória Jaroslava Ježka v Prahe. Zo súčasných žiačok sa predstavili Sára Kosáková, Mária Novosadová, Eliška Balajová a Lola Bartošiková,“ doplnila riaditeľka.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Trenčína a okolia

Sledujte nás aj na Instagrame

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM