Už mohli byť na dostrel, ale stal sa opak: Vojakom prvá šestka trochu ušla

V prípade výhry za tri body sa mohla Dukla Trenčín priblížiť na jeden bod k Detve a tiež k miestu v prvej šestke. Po prehre je strata sedembodová.

Ilustračný obrázok k článku Už mohli byť na dostrel, ale stal sa opak: Vojakom prvá šestka trochu ušla
Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa

Hokejisti HC 07 Detva zvíťazili doma v nedeľnom zápase 41. kola Tipos extraligy nad Duklou Trenčín 5:2 „Vojaci“ tak prehrali piaty z uplynulých šiestich duelov.

V súboji tímov zo stredu tabuľky otvorili skóre domáci. Peter Valent dostal ideálnu prihrávku pred bránku od Jeffreyho Kinga a sám zoči-voči Karjalainenovi nezaváhal. Viliam Čacho však v 16. minúte vo vyloženej pozícii áno a Detva tak vyhrala prvú tretinu o gól.

Bezpečnejší dvojgólový náskok zariadil Podpoľancom v 26. minúte Grayson Downing. Ten dostal puk v presilovej hre do siete, hoci bol v čase zakončovania na kolenách a chrbtom k bránke.

Početnú výhodu však zásluhou Aarona Berishu využili v 30. minúte aj Trenčania a znížili na rozdiel jedného gólu.

Detva si však víťazstvo v záverečnej tretine postrážila, v 51. minúte zvýšil opäť na rozdiel dvoch gólov Trevor Cox. Dukla potom vyskúšala hrať dlhú power play, no inkasovala štvrtý gól od Ladislava Ščurka do prázdnej bránky v 57. minúte. Bodka za zápasom to však nebola, v záverečných troch minútach dali ešte oba tímy po góle.

HC 07 Detva – HK Dukla Trenčín 5:2 (1:0, 1:1, 3:1)

Góly: 9. Valent (King, Downing), 26. Downing (Valent, Rymsha), 51. Cox (Charbonneau), 57. Ščurko, 59. V. Fekiač (Ščurko, F. Fekiač) – 30. Berisha (Okuliar, Ackered), 58. Kettunen (E. Švec, Okuliar). Rozhodovali: Kalina, Hronský – D. Konc ml., Valo, vylúčení: 11:12 na 2 min., navyše Krajč a Devine (obaja Trenčín) obaja 10 min za nešportové správanie sa, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, bez divákov.
HC 07 Detva: Lazušin – F. Fekiač, Jendroľ, Gachulinec, Rymsha, King, Lalík, Magdolen, Bača – Ľupták, V. Fekiač, Ščurko – Valent, Downing, J. Sýkora – Charbonneau, Čacho, Cox – Ferguson, Klíma, Halama
HK Dukla Trenčín: Karjalainen – Lemcke, Ackered, E. Švec, Starosta, Bokroš, Jalasvaara, Rajnoha, Devine – Sojčík, Kettunen, Hecl – Berisha, J. Švec, Okuliar – Chromiak, Rehuš, Sádecký – Kukuča, Ferenyi, Krajč