Rôzne

Už to potrebovala: Začali sa práce na známej ceste, minister o bezpečnosti

Ministerstvo dopravy a výstavby Slovenskej republiky spustilo projekt za bezpečnejšie cesty 1. triedy. V Trenčianskom kraji sa opravuje tento úsek.

Ilustračný obrázok k článku Už to potrebovala: Začali sa práce na známej ceste, minister o bezpečnosti
Zdroj: TASR

Počas dvoch rokov sa zvýši bezpečnosť na 175 kilometroch (km) ciest 1. triedy. Cieľom troch projektov financovaných z eurofondov je zvýšenie bezpečnosti pre vodičov aj chodcov. Práce na cestách v Prešovskom, Košickom, Banskobystrickom a Trenčianskom kraji budú stáť viac ako 27,9 milióna eur. Informoval o tom Ivan Rudolf, poradca ministra dopravy (MDV) SR pre komunikáciu.

Úsek v Trenčianskom kraji

Tri projekty v rámci Operačného programu Integrovaná infraštruktúra sú zamerané na zvyšovanie pasívnej bezpečnosti na cestách 1. triedy, čo prinesie lepšiu bezpečnosť, plynulosť a komfort dopravy.

Rudolf spresnil, že v Trenčianskom kraji začali s prácami na ceste I/9 v úseku Mníchova Lehota – hranica Banskobystrického kraja už 3. septembra, prvky pasívnej bezpečnosti sa budú realizovať na častiach úseku v dĺžke 55,5 km. Zmluvná cena je 8 454 634,38 eura.

Minister je rád

Projekty zabezpečia spomalenie dopravy na vjazde do obce, zvýraznenie priechodov pre chodcov, zlepšenie smerového vedenia cesty, oddelenie protismernej premávky. Pribudnú nové záchytné bezpečnostné zariadenia ako ochrana trvalých prekážok zvodidlom s vyššou úrovňou zadržania. Pre upozornenie vodičov budú v blízkosti mostov umiestnené informačné panely zobrazujúce informácie alebo výstrahy pre vodičov.

„Som rád, že využívame pridelené eurofondy efektívne a účelovo. Ide o projekty, ktoré vo svojej podstate zachraňujú životy. Pri alarmujúcich číslach dopravnej nehodovosti hlavne na cestách prvej triedy sa musíme sústrediť okrem budovania nových ciest aj na bezpečnosť premávky, ktorá je v prvom rade na jej účastníkoch, avšak implementáciou moderných bezpečnostných prvkov ju vieme výrazne zvýšiť,“ povedal minister dopravy a výstavby SR Andrej Doležal (nominant Sme rodina).

Ďalšie zaujímavosti z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24 a Facebooku.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie