Viaceré obce v okrese ostali bez elektriny: Výpadok sa týka i volebných okrskov

Niekoľko obcí v Trenčianskom okrese ostalo bez elektrickej energie. Bez elektriny ostalo aj 9 volebných okrskov.

Aktualizované Lucia Šútorová
Ilustračný obrázok k článku Viaceré obce v okrese ostali bez elektriny: Výpadok sa týka i volebných okrskov
Zdroj: TASR

V obciach Horná Súča, Dolná Súča a Hrabovka v Trenčianskom okrese vypadol elektrický prúd. Výpadok sa týka deviatich volebných okrskov.

Voľby sa budú musieť v týchto okrskoch predĺžiť o čas výpadku elektriny. Informovala zapisovateľka Obvodnej volebnej komisie Trenčín Ľubica Držková.

„Máme informáciu, že v obciach Horná Súča, Dolná Súča a Hrabovka vypadlo vysoké napätie, vyzerá to tak, že celá dolina je bez elektriny. Elektrina vypadla o 18.10 h, týka sa to deviatich volebných okrskov – dvoch v Dolnej Súči, jedného v Hrabovke a šiestich v Hornej Súči,“ priblížila Držková.

Členovia obvodnej volebnej komisie podľa nej momentálne konzultujú s okrskovými volebnými komisiami technické otázky týkajúce sa prerušenia volieb. Ako informovala zapisovateľka Krajskej volebnej komisie v Trenčíne Zuzana Martináková, voľby v postihnutých okrskoch sa musia predĺžiť o čas, na koľko budú prerušené.

Volebné miestnosti v niekoľkých obciach Trenčianskeho kraja zostanú podľa informácií otvorené do 23.15 h. V kraji sa o ten čas predĺži aj volebné moratórium. V ostatných krajoch budú okrskové volebné komisie hlasy sčítavať a mali by sa aj priebežne zverejňovať nezávisle od Trenčianskeho kra­ja.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Odporúčame