Futbal

Zmena v kádri AS Trenčín: Bol dôležitou súčasťou mužstva, teraz však odchádza

Fortunaligový klub AS Trenčín prišil o ďalšieho skúseného hráča. Tentoraz však nejde o prestup, ale o rozviazanie zmluvy.

Ilustračný obrázok k článku Zmena v kádri AS Trenčín: Bol dôležitou súčasťou mužstva, teraz však odchádza
Zdroj: TASR

Holandský futbalista Desley Ubbink nebude ďalej pokračovať vo svojej kariére v drese AS Trenčín. Vedenie fortunaligového klubu sa s 26-ročným stredopoliarom dohodlo na rozviazaní platného kontraktu. Ubbink sa tak stal voľným hráčom, informovala oficiálna webstránka AS.

„Desley sa po svojom príchode do Trenčína stal dôležitou súčasťou nášho mužstva. Najmä v ročníku 2017/2018 odviedol skvelé služby a patril medzi najlepších hráčov súťaže. Strieľal góly a organizoval hru mužstva. Po zmenách v našom kádri a doplnení mužstva v strede poľa sa situácia vyvinula tak, že nebude dostávať dostatok priestoru. Preto obe strany dospeli k dohode o predčasnom skončení kontraktu. Ďakujeme mu za všetko, čo odviedol pre AS Trenčín,“ uvádza sa v stanovisku trenčianskeho klu­bu.

Ubbink prišiel pod Čákov hrad pred štartom jarnej časti sezóny v ročníku 2016/2017. Počas nekompletných troch sezón odohral 63 ligových stretnutí a strelil 11 gólov. K tejto bilancii pridal deväť štartov v Európskej lige. Pred príchodom do Trenčína hral za RKC Waalwijk a kazašské Taraz a Šachter Karagandy.

Futbal Slovensko: viac aktuálnych správ z futbalu

Pomôže tento krok naplniť predsezónne ambície?

Video: TASR videoservis / Zdroj: Dnes24.sk

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie