Debut ako hrom: Hneď v prvom zápase rozhodol o výhre Trenčína Radek Duda, FOTO

Mnohí sa čudovali, prečo trenčianski vojaci angažovali 43-ročného hráča, ale ten ukázal svoj prínos už v premiére.

Ilustračný obrázok k článku Debut ako hrom: Hneď v prvom zápase rozhodol o výhre Trenčína Radek Duda, FOTO
Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa

Hokejisti HK Dukla Trenčín zdolali HC GROTTO Prešov 2:1 v 38. kole Tipos extraligy. Vo štvrtom vzájomnom zápase v prebiehajúcej sezóne 2021/2022 išlo o prvé víťazstvo „vojakov.“ Víťazným gólom v 56. minúte sa na ňom podieľal 43-ročný český útočník Radek Duda, pre ktorého to bol debut v najvyššej slovenskej súťaži.

Trenčania nastúpili už aj s najnovšou akvizíciou 43-ročným českým útočníkom Radkom Dudom. Zo kádra Prešova sa vrátil jeho krajan obranca David Růžička. Úvod zápasu priniesol menšie tresty na oboch stranách, ale bezgólové skóre sa nezmenilo. V prvej tretine mali viac gólových príležitostí Trenčania, blízko ku gólu bol v 9. minúte Duda, ale brankár Bespalov podržal Prešovčanov. Gólom sa neskončili ani šanca Žilku v oslabení či prečíslenie Dukly so zakončením Mahboda.

Druhá tretina sa začala únikom Dudu, ale Bespalov mu opäť zmaril radosť. Prešovčania hrozili najmä z brejkov, väčšiu ofenzívnu aktivitu predvádzali v druhej tretine domáci, no brankári boli pozorní. Skóre sa zmenilo až 12 sekúnd pred druhou prestávkou. Nekrytý Valach sa ocitol pred Bespalovom a otvoril skóre – 1:0.

Prešovčania mali ideálny vstup do tretej tretiny, keď ich protiútok zakončil Welychka a vyrovnal na 1:1. V 47. minúte trafil Mahbod do žŕdky, dorážkou neuspel Berisha a prešovský brankár si onedlho poradil aj s tečom strelecky aktívneho Dudu. Ten napokon okorenil svoju premiéru v najvyššej súťaži víťazným gólom. V presilovke tečoval strelu Chovana a Bespalov bol bezmocný – 2:1. Hostia sa pokúsili vyrovnať počas hry bez brankára, ale skóre sa už nezmenilo.

Správy z Trenčína a okolia

HK Dukla Trenčín – HC GROTTO Prešov 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)

Góly: 20. Valach (Berisha), 56. Duda (Chovan, Minárik) – 42. Welychka. Rozhodovali: Jobbágy, Snášel – Durmis, Tvrdoň, vylúčení: 2:4, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 750 divákov.
Trenčín: Bowns – Chovan, Kudla, Martiška, Starosta, Lemcke, Nemčík, Urban – Berisha, Mahbod, Duda – Minárik, Sojčík, Bezúch – Krajč, Valach, Honzek – Hudec, Rehuš, Švec – Krajčovič
Prešov: Bespalov – F. Fekiač, Rajnoha, Turan, Glazkov, Růžička, Jendroľ, Bakala – Sýkora, Vas, Lialka – Charbonneau, Čacho, Welychka – Žilka, V. Fekiač, Šimun – A. Nauš, Zagrapan, Lalík