Utorok 23. júl 2019 Oľga  19 °C
Kultúra

Jar sa rozbieha: Bohatá ponuka na nový týždeň v Trenčíne a okolí

Pekné jarné počasie priam láka ľudí von. Ak hľadáte v Trenčíne a okolí nejakú zaujímavú akciu, potom si vyberte z tejto ponuky.

Ilustračný obrázok k článku Jar sa rozbieha: Bohatá ponuka na nový týždeň v Trenčíne a okolí
Zdroj: TASR

Cestovateľské kino – Od Belize po Panamu alebo Farebná cesta medzi Amerikami

8. 4. o 18:00 hod., Kaviareň Štefánik

Akých je sedem krajín vinúcich sa medzi Severnou a Južnou Amerikou? Sánkovačka na aktívnej sopke, počítanie mravcov pod pyramídami, čierne pláže, couchsurfing v mrakodrape a nekonečne farebné mayské huipily. Dva mesiace loďou, pešo aj na vlečke so 600-kilami tabaku naprieč Strednou Amerikou. Aj o tom vám porozpráva cestovateľka Erika Strapkó.

Kinotip: My

8. 4. o 20:50 hod., Cinemax

Štastná rodinka na letnom byte, ktorej prázdninovú pohodu naruší štvorica votrelcov. Tradičná hororová zápletka? Ani omylom. V podaní oscarového scenáristu a režiséra Jordana Peelea ide o totálne niečo nové, niečo čo divákov zmetie rovnako ako jeho predchádzajúci horor Uteč.

Klub spoločenských hier

9. 4. o 17:00 hod., KC Aktivity

Stretnutie nadšencov moderných spoločenských hier.

Kinotip: Teroristka

9. 4. o 17:25 hod., Cinemax

Komédia Teroristka je príbehom učiteľky na dôchodku, ktorá celý život svojich žiakov učila, že základom všetkého je slušnosť a násilie nič nerieši. Lenže nakoniec zistí, že presne na toto gauneri spoliehajú.

Z Tatier Jožo Kubáni

10. 4. o 16:30 hod., Knižnica

Beseda s reportérom Jozefom Kubánim nielen o jeho novej knižke, v ktorej opísal svoju prácu v spravodajstve TV JOJ i množstvo hodín v teréne, ktoré na obrazovkách nevidno.

Kinotip: Je mi jedno, že sa zapíšeme do dejín ako barbari

10. 4. o 20:00 hod., ArtKino Metro

Filmový komentár, zároveň poriadne čierna komédia o recyklácii novodobých dejín. Názov filmu je priamym citátom vtedajšieho politického predstaviteľa. Mladá divadelná režisérka chce zrekonštruovať skutočné udalosti, avšak stretáva sa s neustálou snahou dejiny zľahčovať či upravovať. Film získal hlavnú cenu na festivale v Karlovych Varoch.

Vrbovskí víťazi

11. 4. o 15:30 hod., Trenčianske Teplice

Koncert skupiny a diskusia Dada Nagya s bratmi Jobusovcami.

Tomáš Klus 2019 tour SpOlu

11. 4. o 19:59 hod., Športová hala

V rámci turné, kde Tomáš Klus predstaví nový album SpOlu, vystúpi aj Juraj Hnilica, známy z účinkovania v sú-ťaži Česko-Slovensko má talent.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Trenčína a okolia

Sledujte nás aj na Instagrame

Aj takto sa víta jar…

Zdroj: Dnes24.sk

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk