Krimi

Kauza Fatima: Trenčiansky súd prepustil troch obvinených na slobodu

Troch obvinených v kauze Fatima nebudú stíhať väzobne. Rozhodol o tom sudcu Okresného súdu v Trenčíne.

Ilustračný obrázok k článku Kauza Fatima: Trenčiansky súd prepustil troch obvinených na slobodu
Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa

Súd rozhodol, že obvinených Annu Ž., Milana Ž., ako aj Petra V. v kauze Fatima nebudú stíhať väzobne. O rozhodnutí sudcu Okresného súdu v Trenčíne informoval obhajca jedného z obvinených Rastislav Palovič.

Prepustili ich

„Sudca pre prípravné konanie nevyhovel návrhu prokurátora na vzatie do väzby a môjho klienta, ako aj ostatných obvinených, prepustil na slobodu,“ povedal Palovič.

Prokurátor Krajskej prokuratúry v Trenčíne podal návrh na vzatie do väzby v prípade Anny Ž. a Milana Ž. z dôvodov kolúznej a preventívnej väzby. V prípade Petra V. z dôvodov kolúznej, preventívnej a útekovej väzby.

O kauze

V kauze Fatima polícia tento týždeň obvinila celkovo päť ľudí. Obvinenie sa týka trestnej veci zločinu marenia spravodlivosti a prečinu krivej výpovede a krivej prísahy, priblížil hovorca Prezídia Policajného zboru Michal Slivka. Okrem spomínaných je obvinená aj bývalá štátna tajomníčka Ministerstva spravodlivosti SR Monika J. a doterajší svedok v kauze Michal V. Podľa advokáta Moniky J. Petra Erdősa považuje jeho klientka výpovede svedkov v kauze Fatima za klamstvá.

Polícia v súvislosti s kauzou vo štvrtok (10. 9.) večer zadržala aj bývalého šéfa protikorupčnej jednotky Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) Róberta Krajmera.

Ďalšie zaujímavosti z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24 a Facebooku.

Takto to vyzeralo na súde.

Kauza reštaurácie Fatima: FOTO zo súdu v Trenčíne
8
Galéria
Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa
Zdroj: TASR

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie