Rôzne

Minister Krajčí vyzdvihol Trenčín: Trom okresom v kraji dali opäť zelenú

Hoci sa na Slovensku zvýšil počet červených a oranžových zón, v Trenčianskom kraji sa situácia vylepšila, čo ocenil aj minister.

Zdroj: TASR/Martina Kriková

Po rokovaní Pandemickej komisie vlády SR minister zdravotníctva Marek Krajčí (OĽANO) oznámil opatrenia, ktoré navrhne ústrednému krízovému štábu SR.

Červená a oranžová

Zároveň zdôraznil, že situácia v súvislosti s ochorením COVID-19 sa zhoršila. Na zoznam červených zón bude patriť celý okres Bratislava a tiež okresy Nitra, Michalovce, Tvrdošín a Stará Ľubovňa.

Na zoznam oranžových okresov patria Malacky, Pezinok, Senec, Nové Zámky, Šaľa, Trenčín, Púchov, Považská Bystrica, Liptovský Mikuláš, Sabinov, Prešov a Vranov nad Topľou.

O tri menej

Znamená to, že po týždni majú v Trenčianskom kraji oranžovú už len 3 z 9 okresov. Zelenú opätovne dostali okresy Ilava, Bánovce nad Bebravou a Nové Mesto nad Váhom.

Minister zdravotníctva tiež vyzdvihol náš región. „Trenčín je miesto, kde sme úspešne zvládli lokálnu epidémiu dohľadávaním kontaktov,“ povedal po rokovaní Pandemickej komisie vlády SR a poďakoval sa za prácu všetkým regionálnym úradom verejného zdravotníctva.

Ďalšie zaujímavosti z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24 a Facebooku.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie