Rôzne

Najviac nových prípadov v Trenčianskom kraji: Takto je to v okresoch

Na Slovensku v utorok pribudlo 31 prípadov ochorenia COVID-19. Najväčšie zastúpenie medzi nimi má Trenčiansky kraj.

Ilustračný obrázok k článku Najviac nových prípadov v Trenčianskom kraji: Takto je to v okresoch
Zdroj: TASR/Lukáš Grinaj

V utorok (7. 7.) na Slovensku pribudlo 31 prípadov nákazy novým koronavírusom. Celkovo krajina doteraz eviduje 1798 pozitívne testovaných na ochorenie COVID-19. Informuje o tom Národné centrum zdravotníckych informácií na webovej stránke covid-19.nczisk.sk.

Čísla zo Slovenska

Dosiaľ sa vykonalo 221 494 testov, pričom počas utorka laboratóriá otestovali 2225 vzoriek. Celkovo sa z ochorenia COVID-19 vyliečilo 1473 ľudí, v utorok nepribudli vyliečení pacienti.

Hospitalizovaných je desať osôb, z toho v siedmich prípadoch ide o ľudí s potvrdeným ochorením COVID-19. Na jednotkách intenzívnej starostlivosti sú traja a na pľúcnej ventilácii jeden pacient. Na Slovensku počas utorka nepribudlo úmrtie pacienta s pozitívnym testom na nový koronavírus. Celkový počet úmrtí je dosiaľ 28. Sedemdňový kĺzavý medián je aktuálne na hodnote 15.

Údaje z kraja

Za uplynulý deň najviac prípadov pribudlo v Trenčianskom kraji – 9. V okrese Nové Mesto nad Váhom ich bolo 5, v okrese Trenčín 3 a v okrese Prievidza 1.

V Trenčianskom kraji sa tak doteraz podľa údajov na stránke NCZI vyskytlo 212 potvrdených prípadov ochorenia COVID-19. Podľa okresov sú čísla nasledovné: 114 z okresu Prievidza, 30 z okresu Trenčín, 16 z okresu Považská Bystrica, 14 z okresu Partizánske, 13 z okresu Nové Mesto nad Váhom, 10 z okresu Ilava, 9 z okresu Bánovce nad Bebravou, 4 z okresu Púchov a 2 z okresu Myjava.

Veľká časť z nich je však už vyliečená.

Ďalšie zaujímavosti z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24 a Facebooku.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk/TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie