Lenka Merava Rôzne

Odvodnenie Trenčianskeho hradu

Od začiatku septembra na Trenčianskom hrade prebieha odvodnenie hradu.

„Bola to už dlhodobejšia téma. Ide o zachytenie, odvedenie dažďovej vody zo striech, skál a z rôznych miest, kde voda nemá byť. Problémy nám robila v rotunde, v Barborinom paláci,“ poukázala na problém riaditeľka Trenčianskeho múzea Katarína Babičová. Podľa nej dažďová voda je aj jedným s dôvodov prečo spadol hradný múr v roku 2003.

Počas týchto prác sa vyskytli aj obmedzenia pre návštevníkov, ktorí si mohli pozrieť len dolný hrad. „Zasiahlo ich to minulý týždeň, keď sa prekopávali najužšie miesta od štvrtej brány po druhú bránu. Ak sa to ale podarí zrealizovať, tento týždeň by nemali byť už žiadne obmedzenia,“ hovorí riaditeľka múzea.

S projektom odvodnenia hradu sa prišlo minulý rok a podľa plánov by mali byť hotový do konca roku. V súčasnosti práce prebiehajú od horného hradu po dolný.

Tren?iansky hrad
5
Galéria
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM