Aktualizované Filip Chudý Rôzne

Dobrá správa: Považskobystrický okres už nebude ČIERNY

Epidemiologická situácia v okrese Považská Bystrica sa zlepšila, čo sa prejavilo aj v covid automate.

Ilustračný obrázok k článku Dobrá správa: Považskobystrický okres už nebude ČIERNY
Zdroj: TASR/Pavol Zachar

Situácia na Slovensku v súvislosti s novým koronavírusom sa neustále zlepšuje. V utorok to na pôde Ministerstva zdravotníctva (MZ) SR povedal minister financií Eduard Heger (OĽANO) poverený vedením rezortu. Klesajú počty pozitivity vykonaných testov, znížilo sa reprodukčné číslo, klesá počet úmrtí a v nemocniciach je menej pacientov. Stúpol len počet ľudí na umelej pľúcnej ventilácii. Naopak, stúpa počet zaočkovaných proti ochoreniu COVID-19.

Opatrenia

Heger pripisuje zlepšujúcu sa situáciu tomu, že Slováci dodržiavajú nastavené protiepidemio­logické opatrenia. Tvrdí však, že zachovať núdzový stav je naďalej potrebné. Posledné meranie ukázalo, že britský variant nového koronavírusu je na Slovensku zastúpený až v 97 percentách. Opatrenia podľa neho bude nutné dodržiavať aj počas Veľkej noci.

Denne podľahne ochoreniu COVID-19 81 osôb. Kým minulý týždeň bolo v nemocniciach hospitalizovaných 3 834 pacientov, v súčasnosti ide o 3 620 ľudí. Reprodukčné číslo sa pohybuje na úrovni 0,85 až 0,9.

Považská a okolie

Polepšil si aj okres Považská Bystrica, ktorý sa po štyroch týždňoch zbaví čiernej farby a bude v treťom stupni varovania (bordová farba).

Z čiernej do bordovej sa presunie aj okres Púchov. Naopak, okres Ilava, ktorý sa len pred týždňom dostal do bordovej farby, sa opäť vráti do čiernej farby. Celkovo však Slovensko zostáva na COVID automate v čiernej farbe.

Ďalšie rozdelenie

Vo štvrtom stupni varovania sa budú nachádzať po novom okresy Čadca, Gelnica, Ilava, Krupina, Kysucké Nové Mesto, Lučenec, Myjava, Nové Mesto nad Váhom, Poltár, Poprad, Ružomberok, Trenčín, Turčianske Teplice a Žilina.

treťom stupni sa budú nachádzať Bánovce nad Bebravou, Banská Bystrica, Banská Štiavnica, Bardejov, Bratislava I-V, Brezno, Bytča, Detva, Dolný Kubín, Dunajská Streda, Galanta, Hlohovec, Humenné, Komárno, Košice I-IV, Košice – okolie, Levoča, Liptovský Mikuláš, Malacky, Martin, Michalovce, Námestovo, Partizánske, Pezinok, Piešťany, Považská Bystrica, Prešov, Prievidza, Púchov, Revúca, Rimavská Sobota, Rožňava, Sabinov, Šaľa, Senec, Senica, Skalica, Snina, Sobrance, Spišská Nová Ves, Stará Ľubovňa, Stropkov, Svidník, Trebišov, Trnava, Tvrdošín, Veľký Krtíš, Vranov nad Topľou, Žarnovica, Žiar nad Hronom a Zvolen.

druhom stupni varovania sa budú nachádzať len okresy Kežmarok, Levice, Medzilaborce, Nitra, Nové Zámky, Topoľčany a Zlaté Moravce.

Sledujte nás aj na našom Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť zaujímavý obsah z Považskej Bystrice a okolia.

Foto: ilustračné

Správy z Považskej Bystrice a okolia

Zdroj: Dnes24.sk/TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM