Šport Iné športy Video

Sagan je potvrdený! Krásy okolia Považskej Bystrice ukáže aj Eurosport, VIDEO

Na cyklistických pretekoch Okolo Slovenska sa predstavia Peter Sagan aj Chris Froome. Cieľ etapy bude aj v Považskej Bystrici.

Zdroj: TASR/Jakub Kotian

Cyklistické preteky Okolo Slovenska (15.–19. septembra) sa prvý raz uskutočnia aj za účasti trojnásobného majstra sveta Petra Sagana. Na 65. ročníku podujatia by nemal chýbať ani štvornásobný víťaz Tour de France Chris Froome z Veľkej Británie.

Saganov tím

Sagana budú na slovenských cestách podporovať tradiční tímoví kolegovia. „Bora-hansgrohe plní sľuby. Ich výsledkom je, že najúspešnejší cestný cyklista v histórii Peter Sagan bude štartovať na Okolo Slovenska. Spolu s ním tím Bora-hansgrohe nominoval aj ďalších Slovákov Juraja Sagana a Erika Bašku, osvedčených spolujazdcov Poliaka Macieja Bodnara a Taliana Daniela Ossa, ktorý spolu so Saganom odchádzajú po skončení sezóny z Bory do Total Energies. Zvyšok tímu dopĺňajú Dán Frederik Wandahl a Rakúšan Patrick Gamper," informoval na tlačovej konferencii športový riaditeľ pretekov Ľudovít Lučanič.

Trojnásobný majster sveta a sedemnásobný víťaz bodovacej súťaže na Tour de France Peter Sagan bude na slovenských cestách štartovať v rámci prípravy na nadchádzajúce MS v Belgicku. V pelotóne bude mať štartové číslo 11. Jednotka je rezervované pre obhajcu vlaňajšieho prvenstva Jannicka Steimleho (Deceuninck – Quick-Step). Oficiálna štartová listina bude zverejnená 25. augusta, keď je určený posledný termín pre celé súpisky.

Viac správ zo Slovenska

Prenos na Eurosporte

Medzinárodné preteky Okolo Slovenska bude v priamych prenosoch vysielať televízna stanica Eurosport. Vláda SR na to schválila dotáciu 350 000 eur, celkový rozpočet je 700-tisíc eur. Výraznú úlohu pri rokovaniach a realizácii zohráva aj agentúra Slovakia Travel.

Priame prenosy na stanici Eurosport 1 by mali byť hodinové, na Eurosporte 2 budú odvysielané vo večerných hodinách. Priamy prenos má vo svojom programe aj Dvojka.

Hviezdou aj Froome

Účasť prisľúbilo sedem tímov najvyššej kategórie World Tour: Bora-hansgrohe (Nem.), Deceuninck – Quick-Step (Belg.), Team DSM (Nem.), Astana Premier Tech (Kaz.), Teram BikeExchange (Aust.), Qhubeka – Assos (JAR), Israel Star Up Nation (Izr.).

Popri Saganovi sa diváci môžu tešiť aj na ďalšie hviezdy svetovej cyklistiky. V tíme Israel Star Up Nation sa predstaví štvornásobný víťaz Tour de France (2013, 2015, 2016, 2017) Brit Christopher Froome. Premiéru na Okolo Slovenska bude mať Astana Premier Tech s tímovou jednotkou Alexejom Lucenkom. Qhubeka – Assos má v zostave aktuálneho majstra Európy 2020 Giacoma Nizzola, Team DSM druhého muža z Giro d´Italia 2020 Jai Hindleyho.

Športové správy

Trať šitá na Sagana

Na programe je prológ a štyri etapy, ktoré prevedú cyklistov od východu krajiny až po západ. Odštartuje sa v Košiciach a potom cez Spišské Podhradie, Dolný Kubín, Považskú Bystricu, Trenčianske Teplice vyvrcholí podujatie v Trnave. Počas piatich dní cyklisti prejdú celkovo 692 kilometrov a zabojujú o dvanásť rýchlostných a pätnásť vrchárskych prémií.

Okrem najvzácnejšieho žltého dresu si pretekári rozdelia ďalšie tri dresy. Zelený v bodovacej súťaži, bielo-červeno bodkovaný pre najlepšieho vrchára a biely v súťaži cyklistov do 23 rokov. Na cyklistov čaká 15 vrchárskych a 12 rýchlostných prémií.

„Snažil som sa ušiť celý ročník na Petra Sagana. Poznáme jeho prednosti. Aj preto v etape, ktorá prechádza cez Vysoké Tatry, je vypísaná iba jedna horská prémia I. kategórie," uviedol autor trate Stanislav Holec.

Program pretekov

Program 65. ročníka pretekov Okolo Slovenska.

  • streda 15. 9.: prológ (Košice, Hlavné nám. 1,5 km),
  • štvrtok 16. 9.: 1. etapa (Košice – Košice, 151,5 km),
  • piatok 17. 9.: 2. etapa (Spišské Podhradie – Dolný Kubín 190,4 km),
  • sobota, 18. 9.: 3. etapa (Dolný Kubín – Považská Bystrica 194.2 km),
  • nedeľa 19. 9.: 4. etapa (Trenčianske Teplice – Trnava, 159 km).

Zoznam tímov

UCI World Tour (7): Bora-hansgrohe (Nem.), Deceuninck – Quick-Step (Belg.), Team DSM (Nem.), Astana Premier Tech (Kaz.), Teram BikeExchange (Aus.), Qhubeka – Assos (JAR), Israel Star Up Nation (Izr.).

UCI Pro Tímy (6): Alpecin – Fenix (Hol.), Bingoal Wallone – Bruxelles (Belg.), Novo Nordisk (USA), Uno-X (Nór.), Vini Zabu – KTM (Tal.), Gazprom Rusvelo (Rus.).

Kontinentálne tímy (8): Dukla Banská Bystrica, Cycling Academy Trenčín, Elkov – Kasper (ČR), Mazowsze Serce Polski (Poľ.), Adria Mobil (Slovin.), Friuli ASD (Tal.), Maloja Pushnikrtss (Nem.), Topforex ATT Investments (ČR).

Reprezentácia (1): Slovensko.

Sledujte nás aj na našom Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť zaujímavý obsah z Považskej Bystrice a okolia.

Foto: ilustračné

Správy z Považskej Bystrice a okolia

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM