Filip Chudý Iné športy

Skvelý štart považskobystrických hokejbalistov: Porazili favoritov a vedú súťaž

Hokejbalisti Považskej Bystrice odštartovali nový extraligový ročník znamenite. Ako vnímajú túto situáciu v klube?

Ilustračný obrázok k článku Skvelý štart považskobystrických hokejbalistov: Porazili favoritov a vedú súťaž
Zdroj: HBK PROTEF Považská Bystrica

Hokejbalisti HBK PROTEF Považská Bystrica majú vydarený štart do novej sezóny, keď po prvých dvoch kolách vedú tabuľku Extraligy, čo je situácia, aká tu podľa manažéra klubu Martina Koleka nebola minimálne niekoľko rokov, pričom si nevedel spomenúť, či sa im to niekedy v minulosti aspoň na krátko vôbec podarilo.

„Na súčasnom vedúcom postavení v tabuľke má prínos tréner, prístup chalanov k zápasom a tréningom, dodržiavanie taktiky a v neposlednom rade brankár, ktorý nás v zlomových momentoch podrží,“ povedal Martin Kolek.

Pozitíve vníma vedúce postavenie v tabuľke aj tréner považskobystrických hokejbalistov Milan Ladiver, hoci podľa vlastných slov zostávajú všetci v klube nohami na zemi. „Viac-menej sme porazili mužstvá, ktoré útočia na titul, čiže vládne spokojnosť,“ doplnil Ladiver. Víťazstvá doma s Ružinovom (3:2) a v Skalici (5:2) manažér klubu nepreceňuje. „Fantastické to bude vtedy, keď to vydrží po poslednom 22. kole a ešte lepšie po play-off,“ prezradil Martin Kolek.

Idú skromne

Podľa neho je súťaž vyrovnaná, keď o osem miest do play-off sa bude reálne biť možno až jedenásť mužstiev. „Toto je len začiatok súťaže, preto sa nebudeme teraz tváriť, že sme nejakí favoriti. Stále ideme skromne od zápasu k zápasu, pričom uvidíme, ako to všetko dopadne. Prioritou je postup do play-off, z akej pozície je viac-menej jedno, v play-off sa ide od nuly, to je nová súťaž,“ doplnil Kolek.

Tréner Milan Ladiver spája vedúce postavenie v tabuľke účasťou na tréningoch, prípravou a tiež rozumom a chcením hráčov. „Ideme krok za krokom, chceli by sme aj naďalej dobré výsledky, aby sa prípadne umiestnili v konečnej tabuľke čo najvyššie,“ prezradil tréner HBK PROTEF, ktorý prežíva úspešný vstup na novom pôsobisku, keďže trénerom mužstva sa stal len v lete.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Môže vás zaujímať:

Zlato a striebro do Považskej a to nie je všetko: Chalani, palec hore! FOTO

Zmena v považskobys­trickom klube: Hokejbalistov si berie pod patronát nový tréner

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM