Rôzne

Sobotné výsledky: Púchovské testovanie odhalilo pozitívnych aj z iných okresov

V Púchove zaznamenali v sobotu v rámci dobrovoľného plošného testovania mieru pozitivity 0,74 percenta.

Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa

Záujem o regionálne antigénové testovanie na ochorenie COVID-19 v meste Púchov prejavilo v sobotu (9. 1.) 2 963 ľudí, pričom pozitívny test malo 22 z nich. Miera pozitivity tak dosiahla 0,74 percenta. Informovala o tom Laura Krošláková zo sekretariátu Mestského úradu v Púchove.

Tretina z iných okresov

Dokopy s výsledkami zo všetkých ďalších zapojených obcí v okrese Púchov prišlo v sobotu na testovanie 7 063 ľudí. Pozitívny test malo 61 z nich, čo tvorí 0,86-percentnú mieru pozitivity.

„Približne tretina pozitívne testovaných boli občania z iného okresu ako Púchov,“ dodala Krošláková.

Hodnotenie primátorky

Primátorka Púchova Katarína Heneková hodnotí sobotňajšiu účasť ako slušnú. Testovanie malo podľa nej bezproblémový priebeh. „Každé zachytenie pozitívne testovanej osoby má význam pre všetkých. Verím, že obyvatelia, ktorí sa nestihli otestovať v sobotu, využijú túto možnosť v nedeľu. Prosím, využite svoje právo a možnosť zistiť, ako na tom skutočne sme, a spoločne tak môžeme pomôcť zdravotníkom, ale i celej kritickej infraštruktúre," skonštatovala Heneková.

V meste Púchov a v ďalších vybraných obciach okresu v nedeľu pokračuje celoplošné antigénové testovanie na nový koronavírus. Je to dobrovoľné a bezplatné. Púchovská radnica zriadila v meste 11 odberových miest. Testovanie trvá celý víkend v čase od 8.00 do 20.00 hod. Okrem okresného mesta sa v nedeľu testuje aj v obciach Dohňany, Lysá pod Makytou, Beluša, Streženice, Lednické Rovne, Dolná Breznica a Nimnica.

Sledujte nás aj na našom Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť zaujímavý obsah z Považskej Bystrice a okolia.

Zábery z testovania v Púchove.

OBRAZOM: Antigénové testovanie v Púchove
8
Galéria
Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa

Správy z Považia

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM