Filip Chudý Rôzne Video

Utorkový dopravný kolaps v Považskej: Čo na to kompetentní? VIDEO a FOTO

Považská Bystrica zažila veľký dopravný kolaps, keď hlavné dopravné tepny mesta boli veľmi ťažko prejazdné. Prinášame vyjadrenia kompetentných.

Ilustračný obrázok k článku Utorkový dopravný kolaps v Považskej: Čo na to kompetentní? VIDEO a FOTO
15
Galéria

Na Orlovskom moste v Považskej Bystrici v utorok 10. septembra odštartovali rozsiahle dopravné obmedzenia, ktoré sú spojené s rekonštrukciou cesty č. II/517, konkrétne ide o úsek Orlovský most – križovatka pri Tescu.

Tie však v prvý deň spôsobili v meste dopravný kolaps na prakticky všetkých blízkych uliciach a cestách, pričom dopravné kongescie sa tvorili aj v okolí okružnej križovatke pod Rozkvetom. Prejsť popri centre mesta, čo pri zelenej na hlavnej križovatke trvá za normálnych okolností asi minútu, trvalo v utorok pri troche šťastia 45 minút. Takto sa vyjadrovali nespokojní Považskobystričania na sociálnych sieťach, ktoré boli dopravnou situáciou v našom meste zaplavené.

Meškali kvôli tomu aj autobusy hromadnej dopravy. „Upozorňujeme cestujúcu verejnosť, že z dôvodu začatia uzávierky mosta, dochádza k meškaniu 30–60 min a následnému nevykonávaniu spojov MHD. Za pochopenie ďakujeme a ospravedlňujeme sa za vzniknuté problémy,“ informovala v utorok na svojej stránke Mestská dopravná spoločnosť.

Oslovili sme tiež vedenie mesta, ktoré je podľa vlastných slov veľmi nespokojné so vzniknutou situáciou. „Vzhľadom k tomu mesto zvolalo operatívne pracovné stretnutie so všetkými zainteresovanými inštitúciami, na ktorom bude žiadať eliminovať dopady rekonštrukcie Orlovského mosta na cestujúcu verejnosť. O výstupoch z pracovného stretnutia budeme médiá informovať,“ prišla odpoveď z kancelárie primátora mesta.

Na svojej stránke v stredu zareagoval aj Trenčiansky samosprávny kraj. „Čiastočná uzávierka úseku cesty II/517 prechádzajúca cez mostný objekt 517–001A v dĺžke 0,830 m je schválená príslušným cestným správnym orgánom do termínu 20. septembra 2019. Cestná premávka je počas tejto uzávierky vedená po súbežných voľných pruhoch pre oba smery, usmerňovaná prenosným dopravným značením. Pravidelná autobusová doprava je vedená, tak ako ostatná cestná premávka. Cestujúcu verejnosť prosíme o zhovievavosť a trpezlivosť. Zároveň za spôsobené možné komplikácie pri prejazde týmto úsekom sa vopred ospravedlňujeme,“ píše sa na stránke TSK.

Odporúčania polície účastníkom cestnej premávky sme vám priniesli v samostatnom článku, ktorý si môžete prečítať v odkaze vyššie.

Situácia na mieste bola počas stredy 11. septembra okolo 15.00 hod. pokojnejšia a cesty prejazdné. Situácia sa však môže meniť, pričom obmedzenia sú plánované do konca mája 2020.

Sledujte nás aj na našom Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť zaujímavý obsah z Považskej Bystrice a okolia.

Pozrite si tiež foto z obmedzení na Orlovskom moste.

Dopravné obmedzenia na Orlovskom moste: Takto to tam vyzerá
15
Galéria
Zdroj: Facebook

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM