Rôzne Od Vás Video

V Považskej je to ako v džungli: Mesto tvrdí, že sa kosí podľa plánu, VIDEO

Vysoká tráva opäť trápi Považskobystričanov. Zisťovali sme, ako je to s kosením v našom meste.

Zdroj: Dnes24.sk

„Máte prosím nejaké informácie o kosení mesta? Bývam na SNP a keby aspoň detské ihriská upravia. Je to tu ako v džungli. Bola by som rada, keby mi dieťa neprišlo s kliešťami a následne s nejakým ochorením,“ napísala nám čitateľka Monika. Sťažnosti na vysokú trávu však v ostatných dňoch prichádzali prakticky zo všetkých častí Považskej Bystrice. Oslovili sme preto mesto, pričom zo sekretariátu primátora prišla správa, že na otázky ohľadom kosenia bude odpovedať riaditeľ Mestských športových klubov Ľubomír Kubovič.

Financie

Ten uviedol, že za kosenie v meste Považská Bystrica zodpovedajú MŠK, pričom externí dodávatelia služby boli vysúťažení. Podľa zverejnených informácií na stránke MŠK mesto poskytlo MŠK na údržbu verejnej zelene (spadá do toho aj kosenie) v roku 2020 sumu 500 000 €.

Súťaž na kosenie Rozkvetu vyhralo Megawaste, pričom má robiť štyri kosby dokopy za 57 643,24 €. SNP, Zakvášov, Hliny A kosí spoločnosť Petmart, za štyri kosby sa jej platí v súčte 49 875,12 €. Vyplýva to z údajov zverejnených na stránke MŠK. To by malo zároveň kosiť zvyšok mesta.

Idú vraj podľa harmonogramu

„S druhou kosbou sa začalo 8. júna ihneď po ukončení prvej, paralelne na sídliskách Rozkvet , SNP a Strojárenská štvrť s postupom až na Lány. Na jednu kosbu je šesť kalendárnych týždňov, pričom jej rýchlosť závisí od počasia,“ ozrejmil Kubovič.

Podľa jeho slov je prvá kosba a prebiehajúca druhá v súlade s harmonogramom. „Začiatok kosby resp. jej priebeh sa určuje operatívne, na základe vývoja klimatických podmienok. Začiatok druhej kosby bol zverejnený v novinkách 16. júna,“ uviedol riaditeľ MŠK na náš dotaz, v ktorom sme žiadali, aby nám poslali harmonogram kosenia mesta na rok 2020, ktorý sme chceli uverejniť, aby Považskobystričania vedeli, kedy sa k nim príde kosiť.

Už kosili

Otázky ohľadom kosenia sme poslali na mesto v stredu 1. júla. Treba uviesť, že následne vo štvrtok 2. júla začali kosiť vysokú trávu na Lánoch, čo možno vidieť aj na videu, kde tiež ukazujeme situáciu na tomto sídlisku. Kubovič k súčasnému stavu tiež doplnil, že „počasie však bolo prevažne daždivé, kosba sa nedala realizovať a tráva extrémne rýchlo rástla.“

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

OBRAZOM: Považskú Bystricu trápi nepokosená vysoká tráva
29
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM