Filip Chudý Rôzne

Veterány si dajú zraz v Považskej: Obce, kadiaľ povedie ich spanilá jazda, FOTO

Spanilá jazda Považím zaveje historické vozidlá do Považskobystrického okresu. Pozrite si, kde všade sa vzácne kúsky zastavia.

Ilustračný obrázok k článku Veterány si dajú zraz v Považskej: Obce, kadiaľ povedie ich spanilá jazda, FOTO
1
Galéria
Zdroj: TASR

Veterán Klub Manín (VKM) organizuje viacero obľúbených akcií, ktoré sú spojené s historickými vozidlami, pričom tento rok sa k nim pridala Spanilá jazda Považím. „Ide o nultý ročník a otvárame tým taký voľnejší prejazd Považím. Uvidíme, ako sa to ujme. My organizujeme viacero podujatí, ktoré majú už dlhšiu tradíciu, ale toto sme pridali ako niečo navyše,“ povedal podpredseda VKM Ľuboš Šlapka, organizátor akcie. Tá sa uskutoční v nedeľu 30. júla. Zraz je o 10:00 pri reštaurácii Hošták a z nášho mesta sa o 11:00 pokračuje smerom na Domanižu, zastávky budú v Pružine a Kostolci, odtiaľ sa pôjde na Plevník-Drienové a cieľ je v Papradne.

„Chceme touto akciou spojiť ľudí na Považí, aby sa prišli odviesť aj mladšie ročníky na motorkách, keďže ide o kratšiu trasu. Tým chceme nalákať nových mladých ľudí, ktorí sa budú môcť stretnúť aj s tými, čo robili v Považských strojárňach konštruktérov a pod., čiže môžu dostať od nich cenné rady. Vždy je pekné, keď sa ľudia stretnú, vlastne preto sme založili aj náš klub,“ uviedol Šlapka.

Podľa jeho slov sa im ohlásili viacerí účastníci od Nitry či Trenčíne, ale samotná účasť bude závisieť od počasia. „Očakávam, že by to mohlo byť od 20 do 50 vozidiel, ale to je len odhad, môže to byť aj viac. Ťažko sa totiž presnejšie odhaduje, keďže je to nultý ročník,“ vyjadril sa organizátor akcie s tým, že podujatie je určené pre veteránske vozidlá, pričom už bude na každom jednom účastníkovi, na čom konkrétnom príde, no určite by nemali chýbať motocykle vyrobené v Považských strojárňach.

Na podujatí radi privítajú aj tých, čo si budú chcieť len obzrieť vzácne kúsky. Príležitosti na to budú v Považskej Bystrici, Pružine, Kostolci a v cieľom Papradne, resp. si ich môžete pozrieť za jazdy na trase. „Na štarte a jednotlivých zastaveniach očakávame približne desiatky ľudí. Na každého jedného sa tešíme, hlavne na tých, čo sa prídu odviesť, pretože práve kvôli nim to organizujeme,“ doplnil Šlapka, ktorý verí, že im počasie vyjde.

Program Spanilej jazdy Považím

  • od 10:00 – príchod účastníkov – zraz
  • 11:00 – štart
  • 11:45 – príchod do Penziónu pod Strážovom v Pružine
  • 12:30 – odjazd z Pružiny
  • 13:20 – príchod k Penziónu Manín – Kostolec
  • 13:35 – odjazd smer Plevník-Drienové
  • 14:30 – príchod na Kolibu v Papradne

(časy sú orientačné)

Spanilá jazda Považím: Kadiaľ cez Považskobystrický okres pôjdu veterány?
1
Galéria
Zdroj: Google Maps

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Považskej Bystrice a okolia

Môže vás zaujímať:

Považský hrad odhalil svoju novú podobu: Tá sa ale ešte bude meniť! VIDEO a FOTO

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM