Filip Chudý Rôzne

Zuzana Čaputová navštívila Púchov: V Continentale hovorili aj o plánoch továrne, FOTO

Pracovnú cestu absolvovala hlava štátu tentoraz v Púchove. U najväčšieho zamestnávateľa podľa nej uvažujú moderne a progresívne.

Ilustračný obrázok k článku Zuzana Čaputová navštívila Púchov: V Continentale hovorili aj o plánoch továrne, FOTO
Zdroj: Facebook.com/Zuzana Čaputová

Prezidentka Zuzana Čaputová v stredu navštívila Púchov a Žilinu. V Púchove mala prezidentka stretnutie s predstaviteľmi mesta a starostami okolitých obcí. Podľa slov svojho hovorcu Martina Strižinca sa mala zaujímať najmä o sociálnu a ekonomickú situáciu v regióne, a to najmä v súvislosti so zvyšovaním cien, a hlavne dosahom zdražovania na najohrozenejšie skupiny.

Viac správ zo Slovenska

Návšteva Continentalu

Okrem toho mala naplánované stretnutie s opatrovateľkami, ktoré poskytujú terénnu opatrovateľskú službu, s ich klientmi, zamestnancami z denného stacionára pre seniorov a zástupcami Jednoty dôchodcov Slovenska. Navštívila aj prevádzku spoločnosti Continental ako najväčšieho zamestnávateľa v regióne.

V dôsledku krízy súvisiacej s vojnou na Ukrajine nedošlo v gumárenskej spoločnosti Continental v Púchove k poklesu výroby. Naopak, výroba pneumatík má vzostupnú tendenciu. Po návšteve podniku to v stredu povedala prezidentka Zuzana Čaputová.

Výroba v plnom prúde

„Z informácií, ktoré mi sprostredkovalo vedenie firmy, výroba ide v plnom prúde, o výrobky spoločnosti je obrovský záujem na celom svete. S výzvami, ktorým možno bude musieť spoločnosť čeliť v súvislosti so zmenami na svetovom trhu, sa Continental zaoberá v dostatočnom predstihu,“ pripomenula prezidentka.

Správy z Považia

Spoločnosť má podľa nej moderný prístup k zamestnancom a technologickým postupom, na dobrej úrovni funguje spolupráca s odborovou organizáciou. S vedením spoločnosti sa dotkli aj otázok budúcnosti firmy a environmentálnych súvislostí.

Moderne a perspektívne

„Uvažujú moderne, perspektívne od počiatku výrobného procesu až po nakladanie s odpadmi. V oblasti energetických médií a vstupných surovín pristupuje spoločnosť veľmi zodpovedne k diverzifikácii zdrojov napríklad aj pri nákupe sadzí potrebných k výrobnému procesu, ale aj k alternatívnym zdrojom kaučuku,“ doplnila prezidentka.

Ako dodala, Continental sa pripravuje aj na krátkodobé rýchle opatrenia v prípade zastavenia dodávok plynu. Ten by v najhoršom prípade mohla nahradiť nafta.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Takto to vyzeralo počas návštevy.

FOTO: Zuzana Čaputová počas návštevy Púchova
5
Galéria

Mohlo by vás zaujímať

Zdroj: TASR/Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM