Tlačové správy

Dar zo srdca od Karolíny: Krásna detská pomoc z Prievidze

Deti nás niekedy svojimi činmi vedia poriadne prekvapiť. Niektoré z nich mnohých chytia poriadne za srdce.

Ilustračný obrázok k článku Dar zo srdca od Karolíny: Krásna detská pomoc z Prievidze
Zdroj: pixabay.com

Aj deti vedia vykonať skutky, ktoré si zaslúžia byť ocenené. Na to poukazuje projekt Detský čin roka, ktorého jubilejný 20. ročník prebieha pod záštitou prezidentky Slovenskej republiky Zuzany Čaputovej a pod záštitou Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky.

Svetielko nádeje

V kategórii Cena Sašky Fischerovej – Malý Veľký čin je nominovaná aj žiačka 5. triedy zo Základnej školy Rastislavova v Prievidzi Karolína Spišková. Tá sa v minulom školskom roku rozhodla ostrihať si dlhé vlasy a darovať ich niekomu, kto ich potrebuje.

Hľadala na internete a našla Svetielko nádeje. „Kontaktovala ich, poskytli informácie, akým spôsobom treba vlasy odstrihnúť, poslať, na akú adresu. Objednala sa ku kaderníčke. Pani kaderníčka podľa návodu odstrihla vlasy a Karolínka ich poslala Svetielku nádeje. Svetielko nádeje poďakovalo Karolínke telefonicky i listom,“ píše sa v liste o tomto čine.

Karolínu môžete podporiť hlasovaním priamo TU

O projekte

Projekt Detský čin roka je školský projekt zameraný na netradičnú formu etickej výchovy. Deti sa učia porozumieť realite cez skúsenosti ich rovesníkov. Vďaka skutočným príbehom majú možnosť pochopiť, že pomoc a spolupatričnosť môže mať rôzne podoby. Deti príbehy čítajú na školách a majú príležitosť sa vcítiť do reálnych detských hrdinov a cez ich priamu skúsenosť si uvedomiť ich vlastné možnosti.

Práca s príbehmi podporuje v deťoch pocit zodpovednosti za prostredie, v ktorom žijú i za vzťahy, ktoré udržiavajú. Posolstvo detí je akceptované ako rovesníkmi tak dospelými a celou spoločnosťou a deti s tak stávajú rovnocennými partnermi pri budovaní lepšieho a krajšieho sveta.

Počas doterajších 20 rokov fungovania projektu sa do neho zapojilo viac ako 1 600 000 detí z celého Slovenska.

(PR) – Za obsah a fotografie zodpovedá objednávateľ tejto správy

Foto: ilustračné

Zdroj: Detskycin.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM