Rôzne

Handlovská nemocnica láka mladé posily: Môžu si vyskúšať prácu v zdravotníctve

Medici a budúce sestry potrebujú odbornú prax, ktorú im ponúka nemocnica v Handlovej. Čo všetko môžu robiť?

Ilustračný obrázok k článku Handlovská nemocnica láka mladé posily: Môžu si vyskúšať prácu v zdravotníctve
Zdroj: TASR

Handlovská nemocnica ponúka odbornú prax pre študentov medicíny, budúce sestry a zdravotných asistentov. Praktikanti sa budú môcť zúčastniť na komplexnej starostlivosti o pacienta na oddeleniach dlhodobo chorých (ODCH), fyziatrie a rehabilitácie, medici budú môcť absolvovať prax i v tamojších ambulanciách.

Výber praxe

„Napriek aktuálnej pandemickej situácii je dôležité, aby medici mali možnosť absolvovať prax priamo v nemocnici, aby zažili na vlastnej koži výkon medicíny aj v krízových situáciách, ako je táto. Preto sme sa rozhodli, že tak lekárom, sestrám, ako aj zdravotníckym asistentom u nás odbornú prax umožníme," uviedla riaditeľka nemocnice Marta Eckhardtová.

Sestry a zdravotnícki asistenti môžu vykonávať prax na ODCH, v rámci jednodňovej zdravotnej starostlivosti alebo na oddelení fyziatrie a rehabilitácie. Študenti lekárskych odborov môžu prax vykonávať aj na ambulancii chirurgie a cievnej chirurgii. „Praktikanti sa môžu plne zúčastniť na komplexnom procese starostlivosti u pacientov na ODCH, na geriatrickej ambulancii, zažijú komplexnú predoperačnú a pooperačnú starostlivosť, edukáciu pacienta," vysvetlila Eckhardtová.

Najčastejšie stavy

Ak si praktikanti podľa nej vyberú rehabilitáciu, majú možnosť sa zúčastňovať na poskytovaní komplexnej zdravotnej starostlivosti v tejto oblasti, nemocnica má možnosť im ponúknuť prax aj v tamojšom sociálnom zariadení, kde sa celoročne stará o seniorov.

V handlovskej nemocnici sú najčastejšie hospitalizovaní pacienti s chronickými ochoreniami po ukončení diagnostického procesu a zvládnutí akútneho stavu, ľudia po náhlych cievnych mozgových príhodách, onkologickí či imobilní pacienti, ale aj ľudia v terminálnom štádiu života.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Správy z Handlovej a okolia

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM