Motoristi zbystrite zrak: Opäť si treba dávať na cestách bacha!
S celoslovenskými kontrolami sa roztrhlo vrece. Polícia bude opäť kontrolovať rýchlosť jazdy a osobitnú zodpovednosť. Posvietia si i na prievidzské cesty. Prečítajte si, v ktorý deň si treba dávať pozor.
Kontrola objektívnej zodpovednosti prebehne v našom okrese vo štvrtok 19. júna. Okrem Prievidze sa polícia v tento deň zameria na okres Trenčín, Považská Bystrica a Bánovce nad Bebravou.
„Dokumentovať sa budú tie porušenia pravidiel cestnej premávky, ktoré sú hlavnými príčinami dopravných nehôd a to – najmä rýchlosť jazdy,“ informovala hovorkyňa Krajskej polície v Trenčíne Elena Antalová.
Hovorkyňa dodáva, že „polícia i touto cestou naďalej upozorňuje vodičov na dodržiavanie rýchlosti a dbali na zvýšenú pozornosť a ohľaduplnosť voči chodcom a cyklistom, nakoľko v poslednom období evidujeme viacero dopravných nehôd pri ktorých došlo k ťažkej i ľahkej ujme na zdraví, dokonca aj k usmrteniu týchto účastníkov cestnej premávky.“
Kontrola objektívnej zodpovednosti prebehne aj na ďalších miestach. V piatok 20. júna v okrese Partizánske a v nedeľu 22. júna v okrese Nové Mesto nad Váhom.
Foto: ilustračné