Rôzne

Stratili vieru vo vakcínu: NIŽŠÍ záujem o tretiu dávku v CSS Nitrianske Pravno

Záujem o tretiu dávku vakcíny je v CSS - Bôrik v Nitrianskom Pravne nižší. Takto si to vysvetľuje riaditeľ centra.

Ilustračný obrázok k článku Stratili vieru vo vakcínu: NIŽŠÍ záujem o tretiu dávku v CSS Nitrianske Pravno
Zdroj: TASR/Pavel Neubauer

Klienti aj zamestnanci Centra sociálnych služieb (CSS) – Bôrik v Nitrianskom Pravne (okres Prievidza) prejavili o tretiu dávku vakcíny proti ochoreniu COVID-19 v porovnaní s druhou nižší záujem. Očkovanie tam absolvovali vo štvrtok, zabezpečili ho zdravotníci z bojnickej nemocnice.

Klienti a zamestnanci

„Záujem oproti druhej dávke vakcíny je o niečo nižší, čo sme aj očakávali. Druhou dávkou bolo zaočkovaných 150 klientov z celkového počtu 186. Na tretiu dávku chce ísť iba 117 klientov. Čo sa týka zamestnancov, záujem je takisto nižší, nakoľko druhú dávku má 72 zo 117 pracovníkov. K štvrtku má o tretiu dávku záujem len 45 zamestnancov, čiže aj tam je pokles viditeľný," uviedol riaditeľ CSS Bôrik Róbert Orság.

Zariadenie zabezpečilo o tretej dávke i osvetu. „Ľudia však pozerajú televíziu, sú na internete, vedia si tak prečítať i rôzne protichodné správy, hoaxy, dezinformácie a toto ich slobodné rozhodnutie už ovplyvniť nevieme," ozrejmil riaditeľ.

Správy z hornej Nitry

Stratili vieru vo vakcínu

Osobne má podľa svojich slov pocit, že ľudia už nemajú vôľu dodržiavať opatrenia, na Slovensku je to podľa neho zložité minimálne rok a pol. „Ľudia takisto stratili aj vieru vo vakcínu. Keď vidia, že aj očkovaní sa vedia nakaziť, tak stratili vieru v tretiu dávku. Osobne som stále zástanca vakcíny, lebo si myslím, že nič lepšie sme zatiaľ v boji s COVID-19 nevynašli," doplnil.

Epidemická situácia v zariadení je podľa Orsága momentálne priaznivá, neevidujú tam nikoho pozitívneho medzi klientmi ani zamestnancami, dvaja z nich sú v karanténe pre pozitívny výskyt v rodine. Chorých počas druhej vlny bolo približne 100 klientov, ochoreniu COVID-19 podľahlo 12 ľudí.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Správy z Prievidze a okolia

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM