Rôzne

Testovanie v nemocnici Handlová: Stery robia aj deťom, novinkou objednávanie

Na testovanie v handlovskej nemocnici sa môžu záujemcovia po novom objednať. Zvýšil sa aj záujem rodičov o testovanie detí.

Ilustračný obrázok k článku Testovanie v nemocnici Handlová: Stery robia aj deťom, novinkou objednávanie
Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa

Zdravotníci v handlovskej nemocnici vykonávajú za mesiac tisícky testov na ochorenie COVID-19. Využívajú pri tom antigénové i RT-PCR testy. Vlani v decembri uskutočnili takmer 5 500 sterov. Novinkou je systém, ktorý umožňuje pacientom objednať sa na presný čas.

Testujú aj deti

„Počas posledného mesiaca v roku 2020 záujem o testovanie vzrástol, súviselo to s prichádzajúcimi sviatkami a aj medzi obdobím medzi sviatkami. V handlovskej nemocnici testujeme aj deti a v poslednej dobe sa ich percento zvyšuje,“ vysvetlila Lucia Radvanská, námestníčka riaditeľky nemocnice pre liečebno-preventívnu starostlivosť.

Podľa jej slov v decembri zdravotníci otestovali metódou RT-PCR 350 ľudí a antigénovými testami 5 132 ľudí.

Zaviedli objednávanie

Nápor ľudí, ktorí sa chceli vlani v decembri otestovať, sa podľa nej snažili handlovskí zdravotníci zvládnuť a urobiť pre nich maximum. „Robíme všetko pre to, aby sme otestovali čo najväčší počet záujemcov, s čím súvisí aj dlhšia čakacia doba. Často sme sa stretli s netrpezlivosťou a nie práve najmilšími slovami, ktoré si naši zamestnanci museli vypočuť. Preto sme od 11. januára zaviedli objednávkový systém," dodala námestníčka.

Záujemcovia o testovanie v handlovskej nemocnici sa môžu objednať na stránke objednatvysetre­nie.sk.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Správy z Handlovej

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM