Rôzne

Pôjde ďalšia bytovka do karantény? Krízový štáb hľadá riešenie

V známych bytovkách na ulici K nemocnici v Bánovciach nad Bebravou odhalili hygienici ďalších pozitívnych.

Ilustračný obrázok k článku Pôjde ďalšia bytovka do karantény? Krízový štáb hľadá riešenie
11
Galéria
Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa

Hygienici odhalili počas cieleného testovania obyvateľov ulice K nemocnici v Bánovciach nad Bebravou ďalších 37 ľudí pozitívnych na nový koronavírus. Situáciou v marginalizovanej rómskej komunite sa bude zaoberať krízový štáb mesta, do karantény pravdepodobne pôjdu obyvatelia ďalšieho z tamojších bytových domov.

Výsledky

Epidemiológovia počas cieleného testovania odobrali vzorky 111 ľuďom z tamojšej komunity.

„Pribudlo nám tam 37 pozitívne testovaných osôb z dvoch bytových domov, z toho 31 je z bytového domu 782, ktorý je celý v karanténe. Zvyšní šiesti sú z bytových domov 784, 785, ktoré nie sú v úplnej karanténe," povedal v pondelok prednosta Mestského úradu v Bánovciach nad Bebravou Vladimír Vranka.

Karanténa

Karanténne opatrenie pre obyvateľov bytového domu 782 nariadil Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trenčíne ešte 25. januára na základe výsledkov plošného testovania v treťom kalendárnom týždni, keď na ulici K nemocnici zistili 16 pozitívnych na nový koronavírus. Obyvateľov komunity pretestovali hygienici na piaty deň karantény.

„Opatrenia pokračujú aj na základe výsledkov antigénového testovania uplynulý víkend. V pondelok opäť zasadala bezpečnostná rada okresu a budú sa prijímať ďalšie opatrenia. Situáciou sa bude zaoberať v utorok (2. 2.) krízový štáb mesta, predbežne to vyzerá tak, že do úplnej karantény pôjde ďalšia bytovka," priblížil Vranka. Mesto zabezpečilo pre obyvateľov základné životné potreby, nákup potravín, ako i prístup k liekom.

Na víkendovom skríningovom testovaní sa v Bánovciach nad Bebravou zúčastnilo 7 837 osôb, pozitívny výsledok na nový koronavírus malo 103 z nich, čo predstavuje mieru pozitivity 1,31 percenta.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Správy z Trenčianskeho kraja

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM