Krimi

Rekordér týždňa na D1: Za TÚTO rýchlosť dostal pokutu 600 eur

Policajti pravidelne informujú o vodičoch s ťažkou nohou. Trenčianski upozornili na jeden prípad.

Ilustračný obrázok k článku Rekordér týždňa na D1: Za TÚTO rýchlosť dostal pokutu 600 eur
Zdroj: Polícia Slovenskej republiky

„Rekordérom počas minulotýždňového merania na diaľnici D1 bol vodič, ktorému bola nameraná rýchlosť jazdy 198 km/h. Prekročil povolenú rýchlosť na diaľnici o 68 km/hod. V zmysle zákona o cestnej premávke je možné držiteľovi tohto vozidla uložiť pokutu vo výške 600 eur,“ informujú muži zákona sociálnej sieti.

Policajti ďalej upozorňujú vodičov, že na cestách Trenčianskeho kraja, ale aj na diaľnici D1 využívajú inštitút objektívnej zodpovednosti.

To znamená, že vás policajti nezastavia na mieste po spáchaní dopravného priestupku, ale držiteľovi vozidla príde rozkaz o uložení pokuty za správny delikt (za dopravný priestupok).

Voči tomuto rozkazu je možno podať odpor do 15 dní, ak vozidlo neviedol držiteľ vozidla, ale iba v prípade ak oznámite osobné údaje toho, kto v čase spáchania priestupku vozidlo skutočne viedol.

„V kontrolách, kde budeme využívať objektívnu zodpovednosť budeme pokračovať naďalej na cestách celého trenčianskeho kraja, nakoľko rýchlosť jazdy býva jednou z hlavných príčin zavinenia dopravných nehôd,“ dodávajú na záver.

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie