Rôzne

Slová Richarda Rybníčka: Veríme, že ľudia budú mať väčší záujem o očkovanie

Trenčiansky primátor je zároveň aj prezidentom Únie miest Slovenska, ktorá víta rozšírenie dostupnosti očkovania. Čo ešte povedal?

Ilustračný obrázok k článku Slová Richarda Rybníčka: Veríme, že ľudia budú mať väčší záujem o očkovanie
Zdroj: TASR/Dano Veselský

Únia miest Slovenska (ÚMS) víta rozšírenie dostupnosti očkovania otvorením možnosti očkovania aj nezaregistrovaným občanom, ale tiež zvýšením počtu mobilných očkovacích tímov. Informovala o tom jej hovorkyňa Daniela Piršelová.

„Slovenské mestá robia, čo môžu a aj prostredníctvom lokálnych médií vyzývajú ľudí k očkovaniu. Robíme, čo je v našich silách, a veríme, že ľudia budú mať väčší záujem o očkovanie. Zdravie je na prvom mieste," povedal prezident ÚMS Richard Rybníček.

Odstraňovanie bariér pre dostupnosť očkovania, či už z dôvodov zložitosti registrácie alebo veľkých vzdialeností a nedostupnosti veľkokapacitných očkovacích centier, ako aj príchod vakcín bližšie k občanom, je podľa únie miest „nádejou na zvýšenie zaočkovanosti“ v slovenských regiónoch.

Doplnil, že niektoré mestá pripravili pre občanov aj vlastné motivačné aktivity. ÚMS združuje 60 členských miest, ktoré zastupujú takmer dva milióny obyvateľov Slovenska.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Správy z Trenčína a okolia

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM