Rôzne

Spustenie regulovaného parkovania v Trenčíne sa posúva: Aký je dôvod?

Spustenie regulovaného parkovania na dvoch trenčianskych sídliskách sa posúva. Viac o tom povedal primátor.

Ilustračný obrázok k článku Spustenie regulovaného parkovania v Trenčíne sa posúva: Aký je dôvod?
Zdroj: TASR

Spustenie regulovaného parkovania na sídlisku Juh a sídlisku Sihoť III a IV v Trenčíne sa posúva na 15. apríla budúceho roku. Vyplýva to zo zmeny a doplnkov všeobecne záväzného nariadenia o dočasnom parkovaní motorových vozidiel na vymedzených úsekoch miestnych komunikácií na území mesta Trenčín, ktoré v utorok na mimoriadnom zasadnutí schválili poslanci trenčianskeho mestského zastupiteľstva.

Podľa primátora Trenčína Richarda Rybníčka bol dôvodom posunutia termínu podnet Združenia domových samospráv, ktoré namietalo, že na stavbu parkovacích miest je potrebné posudzovanie vplyvov na životné prostredie.

„My sme nemali inú možnosť, nedokázali sme to ovplyvniť. Zákony sú také, že pán Slávik (zo Združenia domových samospráv – pozn.) môže podľa zákona kedykoľvek vstupovať do týchto konaní aj pomerne neskoro, keď sú už také rozbehnuté, ako boli u nás, a zbrzdiť celý proces,“ skonštatoval Rybníček.

Ako dodal, 15. apríl vníma ako dátum, keď je to už „viac-menej na istotu“, a že dovtedy sa mesto vyrovná s prípadnými ďalšími podnetmi, ktoré má Združenie domových samospráv pripravené. „My by sme boli pripravení aj na termín 16. septembra, v tom problém nevidím. Možno by nám chýbalo nejakých 12 parkovacích miest na Šmidkeho ulici, to by však neovplyvnilo štart parkovacej politiky. Ale do 15. apríla budú vybudované všetky parkovacie miesta, predpokladám, že všetky budú zaradené do miestnych cestných komunikácií a budú skolaudované, a aj technologicky budeme pripravení,“ doplnil Rybníček s tým, že s predajom parkovacích kariet by sa malo začať začiatkom marca budúceho roku.

Po dokončení regulovaného parkovania na Juhu a Sihoti III a IV ukončí mesto najmasívnejšiu časť regulovania parkovania s celkovou investíciou okolo štyroch miliónov eur. Regulovanie parkovania v ostatných častiach mesta už podľa jeho slov nebude také masívne.

„Po apríli budúceho roku budeme prvé mesto na Slovensku, ktoré bude mať zregulované parkovanie v najzložitejších častiach mesta,“ doplnil primátor s tým, že parkovanie v ostatných častiach mesta by mali v roku 2021.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM