Filip Chudý Krimi

Motocyklista môže čakať list… Trenčianski dopraváci mu to pošlú rovno domov, FOTO

V úseku so zvýšeným počtom dopravných nehôd v Trenčianskom okrese jazdil motocyklista nedovolene. Takto to vyriešili policajti.

Ilustračný obrázok k článku Motocyklista môže čakať list… Trenčianski dopraváci mu to pošlú rovno domov, FOTO
2
Galéria
Zdroj: TASR/KR PZ Trenčín

V rámci Trenčianskeho kraja policajti pri dokumentovaní dopravných priestupkov využívajú aj inštitút objektívnej zodpovednosti. Informovala o tom Elena Antalová z oddelenia komunikácie a prevencie Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trenčíne.

To znamená, že policajti vodiča nezastavia na mieste hneď po spáchaní dopravného priestupku, ale ako držiteľovi vozidla príde z okresného dopravného inšpektorátu rozkaz o udelení sankcie za dopravný priestupok.

Policajná hovorkyňa ďalej informovala o prípade, ktorý trenčianski dopravní policajti zaznamenali v sobotu 24. augusta o 18.38 hod.

„Dopravní policajti na ceste I/9 v k.o. Mníchova Lehota v pravotočivej zákrute radarom Trucam namerali motocyklistu, ktorý v mieste, kde je povolená rýchlosť jazdy 90 km/hod. jazdil rýchlosťou 130 km/hod,“ povedala Antalová.

Podľa jej slov sa jedná o úsek cesty so zvýšeným počtom dopravných nehôd.

„Policajti vodiča nezastavili na mieste a využijú inštitút objektívnej zodpovednosti. Motocyklistovi uloží sankciu správny orgán Okresného dopravného inšpektorátu v Trenčíne,“ dodala.

Takto ho namerali dopraváci.

FOTO: Na ceste I/9 v k.o. Mníchova Lehota namerali motocyklistovi 130 km/h
2
Galéria
Zdroj: KR PZ v Trenčíne

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie