Filip Chudý Rôzne Video

Testovanie na letisku v Trenčíne: Dobrovoľníčkou je Monika Chochlíková, VIDEO

Druhé kolo celoplošného testovania sa začalo. Odbery na trenčianskom letisku sú tento víkend plynulé.

Zdroj: TASR/Gabriela Stoklasová

Na Slovensku sa začalo druhé kolo celoplošného testovania na ochorenie COVID-19. Testovať sa bude od soboty 7. novembra do nedele 8. novembra 2020 vo vybraných 45 okresoch, v ktorých počet ľudí s pozitívnym výsledkom testov dosiahol v rámci prvého kola celoplošného testovania obyvateľov hranicu 0,7 percenta a viac.

Na letisku v Trenčíne to prebiehalo v sobotu 7. novembra krátko po otvorení odberného miesta plynulo. Nezopakoval sa tak scenár z minulého týždňa, kedy sa tvorili niekoľkohodino­vé rady.

Podľa slov dobrovoľníčky a známej zápasníčky Moniky Chochlíkovej si veľa ľudí asi uvedomilo, že nechcú stáť v dlhých radoch a radšej prídu neskôr. „Je tu síce menšia kolóna, ale nič drastické, ako minulý týždeň,“ povedala s tým, že je tam výborný kolektív ľudí, robota im ide od ruky a považuje to za spríjemnenie víkendu.

Jeden z testovaných Štefan Adamec povedal, že je to na trenčianskom letisku oveľa lepšie ako pred týždňom, keďže vtedy čakal dve hodiny. „Chcem vedieť na čom som, či som pozitívny alebo negatívny,“ doplnil.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Takto to tam vyzerá.

OBRAZOM: Druhé kolo celoplošného testovania v Trenčíne
9
Galéria
Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa
Zdroj: TASR/Dnes24.sk

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

Najčítanejšie