Rôzne

Vyzerá to výborne: V centre Trenčína vyrástol nový atraktívny priestor, FOTO

Trenčianska radnica zrevitalizovala átrium pod Mestskou vežou. Pre verejnosť ho však otvoria neskôr.

Ilustračný obrázok k článku Vyzerá to výborne: V centre Trenčína vyrástol nový atraktívny priestor, FOTO
Zdroj: Mesto Trenčín

Po viac ako pol roku ukončila trenčianska radnica revitalizáciu átria pod Mestskou vežou. Pre verejnosť ho pre pandémiu otvoria až v budúcom roku.

Viacero aktivít

Ako informovala hovorkyňa Trenčína Erika Ságová, revitalizácia átria priniesla možnosti na viaceré zmysluplné aktivity a na relax a hry. „Je tu niekoľko hracích prvkov a náučno-zábavná vodná trasa. Pred novým pódiom sú rozmiestnené mobilné stoličky, ďalej od pódia sú pevné lavice v tvare vlnoviek a v ďalšej časti je na upravenej trávnatej ploche odpočinkové sedenie. Väčší priestor sa vytvoril posunutím chodníka bližšie k stenám budov Farskej ulice. Vedie až po úroveň nástupnej stanice výťahu na Brezinu, ktorý mesto plánuje v budúcnosti vybudovať,“ uviedla hovorkyňa.

Ako dodala, nové stĺpy verejného osvetlenia v sebe integrujú okrem LED osvetlenia aj ďalšie služby pre návštevníkov. Schodisko do lesoparku Brezina osvetľuje LED pás v jeho madle. V strednej časti átria je fontánka na pitie a osviežovače vzduchu v letných horúčavách.

Výška investície

Celkové náklady na revitalizáciu priestoru boli viac ako 780 000 eur. Prostredníctvom Integrovaného regionálneho operačného programu získalo mesto nenávratný príspevok 733 000 eur, takmer 40 000 eur zaplatilo mesto zo svojho rozpočtu.

Zhotoviteľom prác bola na základe verejného obstarávanie spoločnosť Rekondícia SK. Drobnú architektúru zabezpečila spoločnosť mmcité2 a sadové úpravy Dryada garden. Projekt je dielom architekta Petra Gugu.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Vyzerá to parádne, veď posúďte sami.

OBRAZOM: Átrium pod Mestskou vežou v Trenčíne v novom šate
8
Galéria
Zdroj: Mesto Trenčín
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM