Utorok 23. júl 2019 Oľga  18 °C
Kultúra

Tipy na oddych pre Trenčanov: Kam si vyraziť počas víkendu?

Oddych vždy príde vhod, pričom vyrazenie si na zaujímavú akciu možno zaradiť medzi kvalitné spôsoby relaxu. Čo sa dá tento víkend zažiť v našom meste?

Ilustračný obrázok k článku Tipy na oddych pre Trenčanov: Kam si vyraziť počas víkendu?
Zdroj: TASR

Kinotip: Trabantem tam a zase zpátky

12. 4. o 17:00 hod., ArtKino Metro

Žltá výprava sa vracia domov! Končí posledná veľká cesta naprieč kontinentmi. V tíme tentokrát neuvidíte ženu a putovanie pod taktovkou cestovateľa Dana Přibáňa naberá na obrátkach. Žltý cirkus ide z Indie až domov. Prekonáva Himaláje, diktatúry aj výškové rekordy a stíha aj utekať pred políciou. Skrátka, táto posádka nemôže sklamať. Ničoho sa nebojí, bez obáv zvláda všetky nástrahy s čiernym humorom a sebairóniou. Návrat domov je dojemný ako ešte nikdy predtým a dokazuje, že na dobrodružstvo netreba luxus – stačia 2 trabanty, 1 maluch, 1 jawa a skupina skvelých ľudí.

Abraxas unplugged

12. 4. o 19:00 hod., Piano klub

Koncert českej hudobnej legendy.

Cena mesta Trenčín – súťažné stretnutie plastikových modelárov

13. 4. o 8:00 hod., Posádkový klub

Klub plastikových modelárov vás pozýva na súťaž modelov lietadiel, vrtuľníkov, vojenskej pásovej i kolesovej techniky, civilných automobilov a iných modelov.

Kapely starnú

13. 4. o 19:00 hod., Piano Klub

Tradičný happening Trenčianskych kapiel.

Kinotip: Je mi fajn

13. 4. o 21.15., ArtKino Metro

Monique vedie spoločenstvo Emauzy blízko mestečka Pau, kde zamestnáva ľudí, ktorí sa dostali na dno a dostávajú novú šancu. Po rokoch sa z ničoho nič vráti jej brat Jacques – ľahtikársky darmožráč, ktorého zaujíma len jediné: ako zbohatnúť. Takže skôr, ako o rodinné stretnutie, tu pôjde o stret dvoch odlišných svetov. Jacquesa k novému podnikateľskému zámeru inšpiruje jeho bývalý spolužiak, ktorý investoval do svojho nového imidžu a tak sa stal úspešným. Dostane „geniálny“ nápad. Nahovorí Monique a zopár ďalších priateľov z jej komunity, že jedinú možnosť, ako začať nový život, ponúka plastická chirurgia. A tak sa spolu vydajú na bizarnú cestu do Bulharska, kde je takýto zákrok pomerne lacný..

Deň tanca Trenčianskeho kraja 2019

14. 4. o 9:00 hod., Kino Hviezda

Krajské kolo celoslovenskej postupovej súťaže moderného tanca. Súťaž je určená pre všetky vekové kategórie a prebieha v rôznych štýloch: Disco, Hip hop, open a show choreografie, scénické tance, tance iných národov, roztlieskavačky.

Nedeľné veľkonočné výtvory

14. 4. o 14:00 hod., Galéria

Víkendové tvorivé stretnutie pre všetky deti, ktoré sa chcú zoznámiť s umením.

Kinotip: Roma

14. 4. o 17:45 hod., ArtKino Metro

Oscarový film o búrlivom roku života stredostavovskej rodiny zo začiatku 70. rokov minulého storočia.

Trenčianska hudobná jar 2019

14. 4. o 18:00 hod., Piaristické gymnázium (vchod z Mierového námestia)

Podujatie v rámci Trenčianskej hudobnej jari 2019. Účinkujúci: Klaudia Dernerová (soprán), Dominika Hanko (mezzosoprán), Oksana Zvinek (klavír).

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Trenčína a okolia

Veľtrhy kvetín a záhradníctva nás môžu počas jari príjemne inšpirovať

Zdroj: Dnes24.sk

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk