Aktualizované Hokej

Trápenie Dukly Trenčín pokračuje: Nedala gól a prehrala piatykrát v sérii

Hokejisti HC Košice zvíťazili v dohrávke 3. kola Tipos extraligy nad HK Dukla Trenčín 1:0. Čo povedali tréneri?

Ilustračný obrázok k článku Trápenie Dukly Trenčín pokračuje: Nedala gól a prehrala piatykrát v sérii
Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa

O jediný gól zápasu sa v 37. minúte postaral Juraj Milý. Košický brankár Jakub Sedláček dosiahol prvé čisté konto v slovenskej extralige. Pre Trenčanov to bola už piata prehra po sebe.

Už v 2. minúte sa mohol v staronovom drese ideálne uviesť Okuliar, ale v sľubnej šanci neprekonal košického brankára Sedláčka. Domáci sa rozbiehali pomalšie a Valenta vážnejšie ohrozili až v 11. minúte, keď neuspel Mráz. Gól nepriniesla ani šanca Trenčana Kukuču v 16. minúte a v najväčšej príležitosti prvej tretiny neuspel Frič, ktorý v samostatnom úniku neprekonal Valenta.

V druhej tretine sa hral svižnejší hokej a nechýbali ani zaujímavé príležitosti. Presilovka Trenčína v 23. minúte priniesla sľubnú šancu Hecla, ale aj príležitosť domáceho Mráza. Obaja brankári boli aj v druhej tretine oporami svojich tímov a potvrdili to aj pri šanciach domáceho Baráneka, resp. Trenčana Ferenyiho, ktorý mal šancu po návrate z trestnej lavice. Potlesk oboch tímov si v 2. tretine vyslúžil domáci obranca Růžička, ktorý rozhodcom priznal, že ho Krajč nefauloval a tí napokon nevylúčili trenčianskeho hrá­ča.

Skóre zápasu otvoril v 37. minúte domáci Milý, ktorý Valenta prekonal blafákom do backhendu – 1:0.

Hokej Slovensko: viac aktuálnych správ z hokeja

V 48. minúte mohol vyrovnať Hecl, ale zblízka neprekvapil košického brankára. Tretia tretina priniesla najmä snahu Trenčanov o vyrovnanie, no pre nich bol veľkou prekážkou rozchytaný brankár Sedláček. Ten zmaril viacero sľubných príležitostí „vojakov“ a odolal aj v 25-sekundovom oslabení o dvoch hráčov v 56. minúte. V trenčianskej presilovke nevyrovnal ani Väyrynen, keď na bránkovej čiare hokejkou zasiahol košický obranca Deyl. Hostia v závere skúsili hru bez brankára, ale bez želaného efektu.

Sumár zápasu

HC Košice – HK Dukla Trenčín 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)

Gól: 37. Milý (Klhůfek, Mráz). Rozhovali: Müllner, Adamec – Hercog, Šoltés, vylúčení: 7:4 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, bez divákov.
HC Košice: Sedláček – Pavlin, Baránek, Michalčin, Růžička, Slovák, Deyl, Cibák – Chovan, Pospíšil, Jenyš – Milý, Mráz, Klhůfek – Belluš, Eliaš, Jokeľ – Krasničan, Havrila, Frič – Džugan
HK Dukla Trenčín: Valent – Starosta, Rajnoha, Ackered, Bokroš, E. Švec, Mesikämmen, Stacha – Bezúch, Kettunen, Kukuča – Hecl, Valach, Chromiak – Okuliar, J. Švec, Väyrynen – Krajč, Ferenyi, Ďurina – Vaňo

Hlasy trénerov

Jan Šťastný, tréner HC Košice: „Dnes sme neboli lepší tím. Mali sme viac šťastia a výborne chytajúceho brankára. Ten hore nám k tomu pomohol možno aj vďaka fair play gestu Davida Růžičku. Som rád, že aj v tejto lige sa objavujú takéto momenty a vyzdvihuje to charakter, na ktorom staviame. Vedeli sme, že Trenčín je nepríjemný súper a vraveli sme o tom, že zápas môže byť o jednom góle. Ani ľad nebol najlepší, bolo to také oranisko. Vážime si tieto tri body, pretože ten výkon nebol ideálny, no predtým sme viackrát hrali dobre a nebodovali.“

Ján Pardavý, tréner HK Dukla Trenčín: „Od druhej tretiny zápasu v Detve sa zlepšujeme. Dnes bol badateľný progres, žiaľ, bez želaného výsledku. Chlapcom nemôžem vytknúť bojovnosť, škoda je iba nevyužitých šancí a slabej efektivity. Všetci hráči odviedli maximum, takto musíme hrať v každom zápase. Verím, že od nedele naštartujeme víťaznú sériu.“

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.