Hokej Šport Správy

Trenčania sú k prvej šestke bližšie: S Miškovcom bodovali naplno

Podľa asistenta trénera Jána Pardavého mal zápas príchuť play off. Hokejisti podľa neho ukázali obrovské odhodlanie a dobrý prístup k povinnostiam.

Ilustračný obrázok k článku Trenčania sú k prvej šestke bližšie: S Miškovcom bodovali naplno
Zdroj: HK Dukla Trenčín

Ak si chcel oba tímy zachovať šancu na prvú šestku, bezpodmienečne potrebovali bodovať naplno a veriť v zaváhanie Nových Zámkov. Trenčania začali aktívnejšie. V 3. minúte prihral Ölvecký Sojčíkovi. Ten bol však pri zakončení faulovaný. V presilovej hre mohol skóre otvoriť Starosta. Jeho strela od modrej čiary bola tečovaná mimo bránky. V 8. minúte sa do tlaku dostal Miškovec. Magosiho zakončenie z pravého kruhu preverilo Valenta a ten istý hráč si v presilovej hre nakorčuľoval medzi kruhu, no netrafil priestor troch žrdí. V 11. minúte predviedol parádu Hecl. Gólmana Vaya sa snažil pri nájazde prekonať zadovkou, no ten sa nenechal oklamať. Úvodný presný zásah nepriniesla ani aktivita štvrtej formácie Dukly, keď Mikula puk na nakorčuľovaného Dlouhého neprepasíroval.

Úvod druhej tretiny priniesol síce rýchly hokej, ale bez vážnejších šancí. Divákov zodvihla zo sedadiel propagačná strela Gulu, ktorá sa na prekvapenie odrazila od hornej žŕdky. Až v 33. minúte rozjasal tribúny Radjenovic. Ten ťažil z dobrej práce Gulu, ktorého strela sa od Vaya odrazila ku kanadskému útočníkovi. Ten už nemal problém dopraviť puk do siete. O štyri minúty mal v presilovej hre vyrovnanie na hokejke Kulmala. Zblízka mu stopercentnú šancu zneškodnil Valent. V závere druhej tretiny pohrozil aj Harrison. Jeho teč v ťažkej pozícii skončil na zadnom mantineli.

V záverečnej časti sa očakávala riskantnejšia hra Miškovca. V 45. minúte sa domácemu tímu vydarila brejková situácia. Mikula našiel krížnou prihrávkou Hlinku a ten strelou takmer z bránkovej čiary prekvapil Vaya. O dve minúty takmer domáci využili zlú rozohrávku súpera. Ölvecký prihral Radivojevičovi, no ten trafil gólmana do betónov. Poisťujúci tretí gól dosiahol v presilovej hre Varga, keď puk po kombinačnej akcii poslal do horných poschodí bránky Miškovca.

HK Dukla Trenčín – DVTK Jegesmedvék Miškovec 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)

• Góly: 33. Radjenovic (Gula, Mikula), 45. Hlinka (Mikula), 57. Varga (Bartovič, Sádecký). Vylúčení na 2 min: 3:4, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, Rozhodovali: T.Orolín, Snášel – M.Orolín, Šoltés. 2674 divákov.
  • Trenčín: Valent – Rýgl, Starosta, Cebák, Krejčí, Bokroš, Gula, Bohunický – Radivojevič, Ölvecký, Sojčík – Bartovič, Sádecký, Hecl – T.Varga, Radjenovic, J.Švec – Mikula, R.Dlouhý, D.Hudec – Hlinka
  • MIiškovec: Vay – Crawford, Kiss, Sziranyi, Lada, Göz, Milam, Albert – Pance, Vas, Kulmala – Harrison, Loiseau, Magosi – Miskolczi, Galanisz, Somogyi – Vojtko, Hajos, Rito

Hlasy trénerov

Ján Pardavý st.. asistent trénera Trenčína: „Bolo cítiť, že sa z našej strany hrá v prvom rade o siedme miesto a o to, aby sme si dali šancu bojovať v Nových Zámkoch o prvú šestku. Zápas mal príchuť play off. Prvý gól, ktorý sme dali prakticky rozhodol zápas. Chalani ukázali obrovské odhodlanie a dobrý prístup k povinnostiam.“

Strenk Hunor, asistent tréner Miškovca): „Zápas bol vyrovnaný až do konca. Trenčín ho však dotiahol do víťazného konca. My sme sa snažili, mali niekoľko šancí, no nevyužili sme ich. Mrzí nás záver základnej časti. Mohli sme bojovať o šiestu priečku, ale čaká nás iba kvalifikácia. Posledný zápas v základnej časti proti Budapešti chceme vyhrať. Trenčínu želáme vo vyraďovacích bojoch veľa šťastia.“