Rôzne

Trenčianska škôlka prechádza prestavbou: Odstraňujú systémové poruchy

Trenčianska radnica zrekonštruuje Materskú školu na Ulici M. Turkovej. Sledujte, čo všetko sa tam robí.

Ilustračný obrázok k článku Trenčianska škôlka prechádza prestavbou: Odstraňujú systémové poruchy
Zdroj: Mesto Trenčín

Do konca novembra by mali trvať rekonštrukčné práce na Materskej škole (MŠ) na Ulici M. Turkovej v Trenčíne. Investícia radnice do rekonštrukcie by mala dosiahnuť 270-tisíc eur.

Ako informovala riaditeľka školy Alena Papierniková, s rekonštrukciou sa začalo na prelome augusta a septembra. Strecha na jednom z pavilónov už je hotová a zažila aj zaťažkávaciu skúšku v podobe mohutných zrážok.

„Materskú školu čaká zateplenie jej piatich blokov, zateplenie striech pavilónov, výmena okien a dverí tak, aby boli odstránené systémové poruchy a znížená energetická náročnosť celého objektu,“ uviedla Papierniková s tým, že stavebné práce nenarušia chod materskej školy.

Budovu postavili v rokoch 1968 – 1969 ako murovanú jednopodlažnú stavbu s plochou strechou. Skladá sa z piatich blokov spojených chodbou. Okná boli pôvodne drevené. Vekom zvetraná fasáda už nezodpovedala súčasným požiadavkám na energetickú hospodárnosť budov. Strešný plášť bol z hľadiska tepelno-technického a hydroizolačného rovnako nevyhovujúci. Do objektu pravidelne zatekala dažďová voda.

Ďalšie zaujímavosti z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24 a Facebooku.

Zdroj: TASR

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie