Rôzne

Trenčianska Zátoka bude krajšia, ale i drahšia: Čo na brehu Váhu vznikne?

Do súťaže sa prihlásil jediný záujemca. Rekonštrukcia športoviska v trenčianskej Zátoke pokoja bude o 25 000 eur drahšia.

Ilustračný obrázok k článku Trenčianska Zátoka bude krajšia, ale i drahšia: Čo na brehu Váhu vznikne?
8
Galéria
Zdroj: TASR

Rekonštrukcia areálu športoviska v trenčianskej Zátoke pokoja bude o 25 000 eur drahšia, ako bola predpokladaná hodnota zákazky stanovená vo vestníku Úradu pre verejné obstarávanie. Zvýšenie sumy museli v stredu (23. 3.) odsúhlasiť poslanci mestského zastupiteľstva.

Vyššia hodnota

Ako informovala vedúca právneho útvaru trenčianskej radnice Katarína Mrázová, mesto vyhlásilo v januári minulého roka verejné obstarávanie s predpokladanou hodnotou zákazky vo výške takmer 199 000 eur bez DPH. Do súťaže sa prihlásil jediný záujemca, ktorého ponuka bola takmer 224 000 eur bez DPH.

„Keďže ponuka bola vyššia ako predpokladaná hodnota zákazky, bolo potrebné schváliť uzatvorenie zmluvy na vyššiu hodnotu,“ doplnila Mrázová.

Správy z Trenčína a okolia

Plán

Rekonštrukcia sa týka územia viac ako 10 000 štvorcových metrov na brehu rieky Váh. Súčasný športový areál v Zátoke pokoja nie je momentálne využívaný na tréningové a súťažné športové účely, len na rekreačný individuálny šport a voľnočasové aktivity.

Po rekonštrukcii by mal mať areál atletický okruh, dve nové multifunkčné ihriská, sektory na skok o žrdi a vrh guľou. Pribudnúť by mala aj nová štrková cesta.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Správy z Trenčianskeho kraja

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM